Yazar Melis Bozkurt, Bursa'da Kitapseverlerle Bir Araya Geldi
Haber
22 Mart 2022 - Salı 09:51 Bu haber 1018 kez okundu
 
Yazar Melis Bozkurt, Bursa'da Kitapseverlerle Bir Araya Geldi
İzmirli yazar Melis Bozkurt, Kusur İmzadır Kusursuzluk Bir Yalan!' adlı ikinci kitabını Bursa TÜYAP Kitap Fuarı'nda okurları için imzaladı.
SİYASET Haberi
Yazar Melis Bozkurt, Bursa'da Kitapseverlerle Bir Araya Geldi

 

Destek Yayınları standında gerçekleşen buluşmada kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanan Bozkurt, okurlarıyla bol bol sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kişisel gelişim türünde kaleme aldığı kitabında insanın aslında kusurlarıyla bir bütün olduğunu vurgulayan Bozkurt, özgünlükler ve otantikliğin de çoğu zaman kusur olarak adlandırıldığını söyledi. 

Melis Bozkurt, 'Kusur İmzadır Kusursuzluk Bir Yalan!' adlı kitabının kısa sürede 6'ncı baskıya ulaştığını ve okurun esere olan ilgisinden son derece memnun olduğunu sözlerine ekledi.

GÜZEL OLAN, ASLINDA ÖZGÜN OLANDIR

'Güzel olan aslında kusursuz olan değil özgün olandır' diyen Melis Bozkurt, “Size kusur diye dayatılan da aslında kusur değildir. Özgünlüklerinizin, sizi siz yapan parmak izlerinizin birer kusur olduğuna ikna edilmişsinizdir sadece. Güzel olan, kusursuz olan değildir, özgün olandır. Kusurlarını karakteristik bir güce dönüştürebilendir. Kusur olarak gördüğümüz şey her ne olursa olsun bunu yapıcı ve yaratıcı bir çözümle özgünlüğümüz haline getirebiliriz. Unutmayın ki “kusur” tamir edilmesi gereken şey değildir, doğru değerlendirilmesi gereken şeydir. Çünkü kusur imzadır. Kusur özgünlüktür, otantikliktir” ifadelerini kullandı.

KUSUR BİR İMZADIR
İnsanın yaptığı her şeyde olduğu gibi kusurun da bir imza olduğuna inandığını dile getiren Melis Bozkurt, şunları söyledi: “İmza nedir? Kişinin her hangi bir belgeye ya da bir yapıta kanun önünde kendine ait olduğunu tasdik etmek için sadece ona özgü bir yazı-çizi ile işaretlemesi işleminde kullandığı yazı-çizi-şekildir ve o kişiye özeldir. Bir başkası kullanamaz, taklit edemez. Kusur da Tanrı’nın yapıtına attığı bir çeşit imza bana göre. Hepimizde bir şekilde var, çünkü kusursuzluk sadece Tanrı’ya özgü bir özellik. Tanrı bizi kendinden bir parçayla yaratırken ufacık bir fark katmış yapıtına, işte o fark kusur. Bir tür hediye, başkasına benzememe nedenimiz”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazar, Melis, Bozkurt,, Bursa'da, Kitapseverlerle, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı