Urla İlçe Halk Kütüphanesi Zafer Caddesi'nde Hizmete Açıldı
Haber
24 Mart 2022 - Perşembe 16:37 Bu haber 2194 kez okundu
 
Urla İlçe Halk Kütüphanesi Zafer Caddesi'nde Hizmete Açıldı
Urla İlçe Halk Kütüphanesi adına yakışır tarihi bir binada resmen hizmete girdi.
KÜLTÜR Haberi
Urla İlçe Halk Kütüphanesi Zafer Caddesi'nde Hizmete Açıldı

Bahri Karataş (KHA)

Bugün yapılan açılış törenine, Urla Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş,İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta ,İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesi Müdürü Veli Caner,  Kütüphane Müdürü Şehmus Ekin, Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan ,ilçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Aydoğdu, Kızılay Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık, Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, PTT Müdürü Mehmet Ali Şahin ve vatandaşlar ile öğrenciler  katıldı. 

 

Hakan Çeken Kültür Merkezi' nde hizmet veren İlçe Halk Kütüphanesi, restorasyonu tamamlanan yeni binaya taşındı. Zafer Caddesi (Sanat Sokağı) daha önce Sağlık Ocağı olarak hizmet veren 1902 yılında yapılan  eski taş bina'nın içinde ve dışında restorasyon çalışması yapıldı.Uzun süren restorasyon  tamamlandı. Kapı girişine, Kültür ve Turizm Bakanlığı Urla İlçe Halk Kütüphanesi levhası asıldı.Engelli vatandaşlar da unutulmadı.Binanın girişinde bulunan merdivenlerin girişine tekerlekli sandalyelerin çıkması için asansör de yapıldı. İlçe Halk Kütüphane' si bugün resmen açıldı. Vatandaşa hizmet vermeye başladı. Kütüphanenin içinde ders çalışma masaları ile  çocuk oyun odası da bulunuyor. Ayrıca kütüphanede Urla'nın tarihini belirten kitaplarda mevcut. 

 

 

Açılış kurdelesini Urla Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesi Müdürü Veli Caner ve kütüphane Müdürü Şehmuz Ekin ile birlikte kesti.  

 

Kütüphane'nin hafta içi mesai saatlerinde açık olacağı ve vatandaşa hizmet vereceği vurgulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Urla, İlçe, Halk, Kütüphanesi, Zafer, Caddesi'nde, Hizmete, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı