Urla' da üniversite ve lise öğrencileri bilgilendirildi
Haber
12 Mart 2022 - Cumartesi 07:25 Bu haber 2041 kez okundu
 
Urla' da üniversite ve lise öğrencileri bilgilendirildi
İlçe Emniyet Müdürlüğü, öğrencilere ' Narkotik' ve 'Kades ' uygulaması hakkında bilgilendirdi
EĞİTİM Haberi
Urla' da üniversite ve lise öğrencileri bilgilendirildi

Bahri Karataş ( KHA)

 

Urla İlçe Emniyet Müdürlüğünün organize ettiği ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Narko Rehberler tarafından, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksek Okulu öğrencikerine yönelik olarak “NARKO GENÇLİK” başlıklı farkındalık semineri verildi.

Hakan Çeken Kültür Merkezinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına, yaklaşık 300 üniversite öğrencisi, öğretim görevlileri ve İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan'da katıldı.

 

Gerçekleştirilen seminerde, uyuşturucu madde kullanımının nedenleri ve çok boyutlu zararları üzerinde duruldu. Öğrencilerin merak ettiği sorulara cevaplar ve uyuşturucu madde konusunda ilimizdeki destek birimlerinin tanıtım bilgileri verildi.

 

Günümüzün stres koşullarına karşı gençlerimizin zararlı alışkanlıklar edinmemesi amacıyla planlanan ve oldukça verimli geçen seminer "UYUMA "ve "KADES "programlarının tanıtımı ile son buldu. "Lise öğrencilerine ' KADES 'in faydaları anlatıldı "

 

Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğü ilçede bulunan orta ve lise okullarında KADES ile ilgili tanıtımlar yaptı. Tanıtımda 'Özel Hayatın Gizliliği' , 'Cinsel İstismar ', 'Kişisel Verilerin Hukukar Aykırı Ele Geçirilmesi' ve 'Şantaj' gibi suçlar hakkında öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı.

 

Bilgilendirme eğitimleri tüm okullarda devam edeceği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Urla', da, üniversite, ve, lise, öğrencileri, bilgilendirildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı