Urla Belediye'nde işçinin yüzü güldü
Haber
20 Şubat 2022 - Pazar 03:14 Bu haber 2121 kez okundu
 
Urla Belediye'nde işçinin yüzü güldü
Urla Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube arasında Urla Belediyesi'nde çalışan 85 kadrolu işçinin toplu iş sözleşmesi imzalandı
GÜNDEM Haberi
Urla Belediye'nde işçinin yüzü güldü

Toplu sözleşme kapsamında işçilerin günlük ücretlerine ve sosyal haklarına yüzde 40 zam yapıldı. Belediye makamında gerçekleşen toplu sözleşmeye, Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, DİSK Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube Başkanı Aydın Tekin ve sendika yönetim kurulu katıldı.

 

Alın teriyle çalışan emektar işçilerimizin haklarını alması gerektiğini vurgulayan Dayanç, “ yetkili sendika ile yürütülen müzakereler neticesinde, belediyemizin imkanları ölçüsünde yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Urla Belediyesi olarak biz bir aileyiz, her zaman işçilerimizin yanındayız.

 

Yapılan sözleşme herkese hayırlı olsun” dedi. 4 Nolu Şube Başkanı Aydın Tekin ise, “Emekten yana tavır koyan Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç’a çok teşekkür ederiz. Kısa sürede anlaşıp sözleşmemizi imzaladık. Tüm emekçi kardeşlerime ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Urla, Belediye'nde, işçinin, yüzü, güldü, , ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Urla Belediye'nde işçinin yüzü güldü
Yorumlar
Haber Yazılımı