Ümit Uysal: "O zaman siyaset konuşurum."
Haber
28 Mart 2022 - Pazartesi 12:41 Bu haber 894 kez okundu
 
Ümit Uysal: "O zaman siyaset konuşurum."
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami’de düzenlenen imar şenliğinde, bölgenin imar planlarının bilirkişi raporu yüzde 100 lehe olmasına rağmen, sıra dışı bir şekilde, mahkemece iptal edildiğini belirterek, “Bundan sonra bu planın başına bir şey gelirse, kimden bileceğimizi çok iyi biliriz. Bunu buradan da söylüyorum. O zaman işi siyasete dökerim. O zaman siyaset konuşurum” dedi.
GÜNDEM Haberi
Ümit Uysal:

Antalya’da 8 mahallenin tamamı, Fener ve Çağlayan mahallelerinin belli bölümlerini içeren 1481 futbol sahası büyüklüğündeki Kırcami’de imar planlanın belediye meclislerince onaylanmasının ardından bölgede şenlik düzenlendi. Başkan Uysal da şenliğe eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldı.

 

SADE VATANDAŞIN HUKUKU

 

Başkan Uysal, Güzeloluk, Doğuyaka, Yeşilova, Kırcami, Mehmetçik, Tarım, Zümrütova, Topçular mahalleleriyle birlikte Fener ve Çağlayan’ın belli bölümlerini kapsayan Kırcami’nin sakinleriylebuluşmasında bölgede büyük bir mücadele verildiğini söyledi. Bu mücadelenin özünün vatandaşının hakkını ve hukukunu korumanın oluşturduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Burada bu mücadele verilirken konuyu ilk dakikadan beri tamamen siyasetin dışında tuttuk. Asla siyasi bir açıklamaya konu etmedik. Asla seçimlerde konuşmadık” dedi. Süreç içinde her zaman vatandaşın lehine ne yapılabilir olduğuna baktıklarını dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi: “Hep bunu düşündük. İşler yürüsün, hep bunu düşündük. Zayiatı minimumda nasıl tutarız ona baktık. Plan bitti. Nasıl arttırırız vatandaşın hukukunu diye araştırdık. İşte son aldığımız kararlar var. Biliyorsunuz. Ona baktık. Cumartesi, pazar bile buna çalıştık. Üç gün kaybetmeyelim diye cuma günü mesai saati sonunda meclis toplantısı aldığımız oldu. Sonuna kadar mücadele ettik. Şimdi önümüz açıldı. Hızla sahada planımızı gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

‘OLMAZ’ DENİLEN OLDU

 

Tüm bunlara rağmen kapalı kapılar ardında yine bir şeyler çevirmeye çalışanlar olabileceği konusunda uyarıda bulunan Başkan Uysal, “Önceki planda, bilirkişi raporu yüzde 100 lehimize olmasına rağmen mahkeme tam zıttı karar verdi. Olağanüstü, sıra dışı bir şey. 22 sene avukatlık yaptım. Kırcami imarplanına kadar, bilirkişi raporlarıyla tespit edilen bir konuda, bilirkişi raporunun zıddına mahkeme kararını ömrümde hiç görmedim” diye konuştu. Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti: “İnşallah, artık hiç kimse cesaret edemeyecek ama bundan sonra, mahkeme kararıymış bilmem neymiş hiç kimse numara yapmasın. Bu planın başına bir şey gelirse, kimden bileceğimizi çok iyi biliriz. Bunu buradan söylüyorum. O zaman işi siyasete dökerim. O zaman siyaset konuşurum. Ben bu planı biliyorum. Bu plan bu plan bilirkişi raporlarıyla onaylanmış bir plandır. Bu plan mahkemelerden
geçebilecek bir plandır. Geçmesi gereken bir plandır. Sıra dışı, sürpriz bir şey olursa hiç kimse gelip de ‘Yapamamışlar planı. Şurasını eğri yapmışlar da mahkeme iptal etmiş’ diyemez. O numarayı biz yemeyiz. Kırcaminin, Kırcamililerin, bizim zekamızı, sezgimizi, iyi niyetimizi küçümsemesinler. Numara yapmasınlar. O zaman işi sonuna kadar siyasete dökerim.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ümit, Uysal:, "O, zaman, siyaset, konuşurum.",
Yorumlar
Haber Yazılımı