TTB’den polis müdahalesine ve Prof. Erdinç Köksal’ın yere düşürülmesine karşı açıklama
Haber
15 Mart 2022 - Salı 09:50 Bu haber 1527 kez okundu
 
TTB’den polis müdahalesine ve Prof. Erdinç Köksal’ın yere düşürülmesine karşı açıklama
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, “Bugün Önlüğümüzü Çamura Bulamaya Çalışanlara Karşı Her Yeri Beyaza Boyama Günüdür” başlığıyla bir basın açıklaması yaptı.
SAĞLIK Haberi
TTB’den polis müdahalesine ve Prof. Erdinç Köksal’ın yere düşürülmesine karşı açıklama

Yapılan açıklamada, dün Taksim Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmak istemeyen İstanbul Tabip Odası üyelerinin polis şiddetiyle engellenmesine ve arbede esnasında 89 yaşındaki Profesör Doktor Erdinç Köksal yere düşmesine tepki gösterildi.

HER BİR HEKİMİN HAFIZASINA VE ÖFKESİNE EKLENDİ

“14 Mart Tıp Bayramı’nda Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bırakmak isteyen İstanbul Tabip Odası heyetimize yapılan müdahale, mesleğimize yapılmıştır” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bayram günlerinde yıllardır yaptığımız bu törende, tam da ‘Giderlerse gitsinler’ sözlerinin ardından yapılan müdahaleyi kabul etmiyoruz. Tüm eylemlerimizde yerini koca bir çınar gibi alan Emekli Hekimler Kolu temsilcimiz Dr. Erdinç Köksal’a yapılan muamele, her bir hekimin hafızasına ve öfkesine eklenmiştir. Bizim önlüğümüz yıllardır karartmalara ve dün çamura bulamaya çalışanlara rağmen bembeyazdır. Bu yüzden ‘Karanlığa karşı önlüğümüzün beyazına sahip çıkma günü’ diyerek çıktık bu yola, bir söz daha verdik emekli hekimlerimize; ‘Emeğinin hakkını vermenin günüdür’ dedik. Evet, bugün görev eylemimizin ikinci günü daha fazla mücadele etme günüdür. Bugün, Erdinç Hocamızın emeklerini görünür kılma, önlüğümüze çamur bulaştıranlara karşı her sağlık kurumunu beyaza boyama günüdür.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TTB’den, polis, müdahalesine, ve, Prof., Erdinç, Köksal’ın, yere, düşürülmesine, karşı, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı