Torbalı Belediyesi Ayrancılar ve Yüzbaşı'ya MOBESE kuracak
Haber
03 Nisan 2022 - Pazar 10:03 Bu haber 1263 kez okundu
 
Torbalı Belediyesi Ayrancılar ve Yüzbaşı'ya MOBESE kuracak
Torbalı Belediyesi nüfusu 65 bine dayanan Ayrancılar ve Yazıbaşı’yı da kapsayan bölgeye MOBESE kurulumu için düğmeye bastı. Ayrancılar bölgesinin tamamını kapsayan çalışma sonrası MOBESE kameraları jandarmanın da kullanımına açılacak.
GÜNDEM Haberi
Torbalı Belediyesi Ayrancılar ve Yüzbaşı'ya MOBESE kuracak

Son yıllarda asayiş olaylarının artmasına ve bölge sakinlerinin özellikle güvenlik açısından huzursuz olmasına sebep olan kameraların yokluğu nedeniyle girişimleri hızlandıran Torbalı Belediyesi, bahsi geçen bölgelerde MOBESE kurulumuna başladı. Vatandaşlardan gelen yoğun talep sonrası başlayan kurulum çalışmaları çok kısa sürede tamamlanacak. Ayrancılar bölgesinin tamamını kapsayan çalışma sonrası MOBESE kameraları jandarmanın da kullanımına açılacak.

 

JANDARMANIN DA KULLANIMINA AÇILACAK

 

 

 

 

Torbalı Belediyesi, Ayrancılar’da yıllardır dile getirilen özellikle adli olaylarda sık sık gündeme gelen MOBESE sorununu ortadan kaldırıyor. Kurulacak kamera sistemleri ayrıca yaralamalı ve ölümlü kazalara sebebiyet veren trafik ihlallerini azaltmak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehtid edici girişimlerde bulunanları tespit etmek için de kullanılacak. Jandarmanın adli olaylarını kısa sürede çözmesi adına, jandarmanın da kullanımına açılacakolan kameralar çok kısa süre içerisinde aktif kayıt almaya başlayacak. Bölgede memnuniyetle karşılanan MOBESE kameraları için Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Artık Ayrancılarlılar kafalarını yastığa daha rahat koyacak” dedi. Yapılan hizmetlerde önce vatandaşları düşündükleriniifade ederek, "Ayrancılar ve Yazıbaşı bölgelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik ihlallerini denetleyerek kazaların önüne geçmek, olası suç olaylarını azaltmak için MOBESE kurulumuna başladık. Vatandaşlarımızın güvenlikleri her şeyden önce gelir. Bu büyük hizmetin kıymetli hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim." cğmlelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Torbalı, Belediyesi, Ayrancılar, ve, Yüzbaşı'ya, MOBESE, kuracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı