Sürücülere havadan ceza yazıldı
Haber
16 Mart 2022 - Çarşamba 12:42 Bu haber 941 kez okundu
 
Sürücülere havadan ceza yazıldı
Havadan helikopterle denetim yapan Jandarma trafik ekipleri ,kurallara uymayan sürücülere 19 bin TL ceza yazdı
YAŞAM Haberi
Sürücülere havadan ceza yazıldı

 

Cumhurbaşkanlığına  yayınlanan "2021-2030 Karayolu Trafik Guvenligi Strateji Belgesi ile "2021-2023 Karayolu Trafik Giivenligi Eylem Plan," göre, Jandarma ekipleri kazaların azatılması için havadan helikopterle denetim yaptı,kural tanımayan sürücülere 19 bin TL ceza yazdı.

 Plana göre 2030 yılına kadar trafik kazaları neticesinde meydana gelen can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılması,2050 yılına  kadar ise can kaybının olmadığı bir trafik sisteminin vatandaşlar sunulması hedeflenmekte.

Bu kapsamda, İzmir İI Komutanlığı Jandarma Trafik Timleri sorumluluk bölgesindeki yollarda meydana gelen trafik kazaları ile bu kazalara bağlı can kayıplarını önlemek/azaltmak maksadıyla, denetim yaptı.

Ekipler,rutin ve planlı  trafik denetim faaliyetlerine ilave olarak sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi amacıyla, her ay helikopter ile havadan trafik denetimi yapıyor.

Jandarma Trafik Timleri bu kapsamda Mart 2022 tarihinde de. Kemalpaşa, Bayındır ve  Torbalı ilçelerinde sorumluluk bolgesindeki yollarda helikopterle havadan trafik denetimi yaptı.

 Yapilan denetimler de  kural ihlali yaptığı tespit edilen toplam 16 sürücüye 19 bin 672 TL, idari para cezası uygulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sürücülere, havadan, ceza, yazıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı