SEFERHİSAR'DA ,3. ULUSLARARASI RESİM ÇALISTAYI BAŞLADI
Haber
10 Şubat 2022 - Perşembe 11:53 Bu haber 2804 kez okundu
 
SEFERHİSAR'DA ,3. ULUSLARARASI RESİM ÇALISTAYI BAŞLADI
BAŞKAN İSMAİL YETİŞKİN: SEFERİHİSAR'I SANATIN MERKEZİ YAPACAĞIZ
SANAT Haberi
SEFERHİSAR'DA ,3. ULUSLARARASI RESİM ÇALISTAYI BAŞLADI

Seferihisar Belediyesi ve Abderalılar Sanat Derneği işbirliği ile Sanatçı Sinan Yasdıman küratörlüğünde gerçekleştirilen Uluslararası Resim Çalıştayı başladı.

 

Çalıştay süresince sanatçılar; Emine Dikici, Menekşe Ünsal, Erdoğan Paksoy, Enes Sağdıç, Ümeyr Soysal, Mücahit Aydoğdu, ve Evrim Ataseven çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

Türkiye’nin her yerinden gelen yeni mezun ve yüksek lisans öğrencisi olan sanatçıların hazırladığı eserler 12 Şubat  Cumartesi günü İ.B.B Çağan Irmak Salonu’nda düzenlenecek kapanış kokteylinde sergilenecek.“KÜLTÜR SANATIN BAŞKENTİYİZ”

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Türkiye’nin her yerinden gelen kıymetli genç sanatçılarımızı Seferihisarlılarla buluşturmaya devam ediyoruz. Uluslararası alanda düzenlediğimiz etkinliklerimizi arttırarak Seferihisar’ı evrensel bir kültür sanat merkezi haline getireceğiz. Katılan tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyor, sanatla iç içe geçireceğimiz bu hafta boyunca gerçekleştireceğimiz etkinliklerimize tüm halkımızı bekliyorum” dedi.Seferihisar Belediyesi Kent Belleği ve Anı Evi’nde düzenlenen çalıştay 12 Şubat Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEFERHİSAR'DA, ,3., ULUSLARARASI, RESİM, ÇALISTAYI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı