❝ORGAN NAKLİ İLE İKİNCİ KEZ HAYATA TUTUNDU❞
Haber
18 Ocak 2022 - Salı 22:42 Bu haber 2451 kez okundu
 
❝ORGAN NAKLİ İLE İKİNCİ KEZ HAYATA TUTUNDU❞
SAĞLIK Haberi
❝ORGAN NAKLİ İLE İKİNCİ KEZ HAYATA TUTUNDU❞

❝ORGAN NAKLİ İLE İKİNCİ KEZ HAYATA TUTUNDU❞

 

Kemalpaşa'da kardeşinden yapılan kemik iliği nakliyle lösemiden kurtulan 53 yaşındaki Hüsamettin Yılmaz, 10 yıl sonra bu kez akciğer nakliyle yaşama bağlandı.

 

 Kemalpaşa'da yaşayan 3 çocuk babası Yılmaz'a 2012 yılında rahatsızlanması üzerine gittiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde lösemi teşhisi konuldu. Hastanede tedavi gören Yılmaz, kardeşinden alınan kemik iliğiyle sağlığına kavuştu.

 

 Yaşamına kaldığı yerden devam eden Yılmaz, 2017 yılında nefes alma güçlüğü şikayetiyle tekrardan hastaneye başvurdu. 


Doktorlar yaptıkları tetkikler sonunda Yılmaz'ın acil olarak akciğer nakli olmasına karar verdi. Yılmaz, 24 Aralık'ta İzmir'de beyin ölümü gerçekleşen bir hastadan alınan akciğer nakliyle yeniden rahat bir şekilde nefes almaya başladı.

 Kemik iliği nakli olup sağlığına kavuştuktan sonra hayata dört elle sarıldığını belirten Yılmaz, "Lösemiyi atlattıktan yaklaşık 10 yıl sonra akciğerlerimden rahatsızlandım. Evde oksijen tüpüne bağlı bir şekilde yaşıyordum. Nakil olunca rahat nefes almaya başladım. Bu yeniden doğmak gibi bir şey. Önce lösemiyi yendim, şimdi ise akciğer nakli oldum. Bana uygun akciğerin bulunduğunu telefonla öğrendiğim de dayanamadım ağladım. Nakilden sonra rahat nefes alıyorum. Daha nakil olmayı bekleyen yüzlerce arkadaşım var. Şans bizden yana güldü. Umarım en kısa sürede arkadaşlarımın da yüzü güler. Ben herkesi organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Çocuklarım, rahatsızlığımı öğrenince organlarını bağışladı" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ❝ORGAN, NAKLİ, İLE, İKİNCİ, KEZ, HAYATA, TUTUNDU❞,
Yorumlar
Haber Yazılımı