Muratpaşa Belediyesi Eko Okul Çalıştayı düzenledi
Haber
01 Nisan 2022 - Cuma 09:29 Bu haber 1251 kez okundu
 
Muratpaşa Belediyesi Eko Okul Çalıştayı düzenledi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, +0,5 Akdeniz’in Geleceği için Eko Okul Çalıştayı’nda “Entelektüel buluşmaları direk uygulamaya geçirecek, ertesi gün evde ne yapabilirim, okulda ne yapabilirim, hemen ne yapabilirim onun peşinde olabilmemiz lazım” dedi.
GÜNDEM Haberi
Muratpaşa Belediyesi Eko Okul Çalıştayı düzenledi

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi sürdürülebilir çevre ve kentleşme ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Çevreci Komşu Kart projesiyle nitelikli evsel atıkların kayıpsız geri dönüşümünü sağlayan, +0.5 Akdeniz’in Geleceği gibi önemli çalıştaylara imza atan belediye, Eko Okullar Çalıştayını topladı.

 

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) düzenlenen çalıştayın açılışına Başkan Uysal da katıldı. Başkan Uysal, dünyada çevre sorunlarının yıllar içinde kötüleşerek devam ettiğini söyledi. Okyanuslarda, sıcak denizlerde yaşayan bir çok balık türünün bugün artık Antalya’da görülmeye başladığını, tropikal iklim meyvelerinin yine Antalya’da yetiştirilmeye başladığını dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi: “Küresel ısınmayı doğrudan hissedebiliyoruz. Çevre çalışmaları bir hobi, entelektüel alan çalışması olmaktan ziyade bir uygulama olması lazımdı. Giderek bu ihtiyaç devam ediyor. Belediye olarak sahaya ne uygularız, hep onun peşindeyiz. Dünya gerçekten büyük tehdit altında. Tarihin sonu geliyor gibi bir görüntü var. Entelektüel buluşmaları direk uygulamaya geçirecek, ertesi gün evde ne yapabilirim, okulda ne yapabilirim, hemen ne yapabilirim onun peşinde olabilmemiz lazım.”

 

 

 

 

Çalıştaya, Muratpaşa sınırlarında bulunan 29 Eko Okul’un koordinatör öğretmenleri katıldı. Çalıştayın ilk oturumunda, geri dönüşüm, enerji, su ve kirlilik, sağlıklı yaşam ve tüketim alışkanlıkları ve biyolojik eşitlilik ve iklim değişikliği konularında uzmanların sunumları gerçekleştirildi. İkinci oturumunda ise, eko okulların koordinör öğretmenleri, yuvarlak masa toplantısında bir araya geldi. Yuvarlak masatoplantılarında çevre sorunları, çözüm önerileri ve örnek uygulamalar ele alındı. Çalıştaya ilişkin sonuç bildirgesi ilerleyen günlerde açıklanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muratpaşa, Belediyesi, Eko, Okul, Çalıştayı, düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı