Melih Gökçek için suç duyurusu
Haber
03 Mart 2022 - Perşembe 08:38 Bu haber 1579 kez okundu
 
Melih Gökçek için suç duyurusu
Siyasi İslâmcı zihniyetin alamet-i farikası olan Cumhuriyetin kurucu lideri ve değerlerine düşmanlıktan bir manivela olarak yararlanmak istemiş olmalı.
SİYASET Haberi
Melih Gökçek için suç duyurusu

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

“ZEHİR SAÇANLAR KADAR CESUR OLMALIYIZ”

İçinden geçtiğimiz çetin dönemin, cumhuriyetimizin kurucusu ebedi liderimiz ve yol arkadaşlarına bağlılığın tartışılmaz değerini bütün açıklığıyla ortaya koyduğunu belirten Çıray, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Ancak bu gerçeği yüksek sesle ifade etmemizin yeterli olmadığı bir sürece girdik.

Artık onlara göz bebeğimiz gibi koruyup sahip çıkmamız, sahte bir tarihle insanlarımızın zihinlerini ifsat ve zehirlemek isteyenler karşısında cesur olmalı ve karşı tavrımızı da çok net koymalıyız.

Bu bizim için medeniyet dünyasının parçası olmanın yegane yolu. Refah içinde özgür bir millet olmanın başlıca garantisi.

Zehir saçanlar kadar cesaretli olmak ve Kurucu liderimizin Türk Milletinin bekasını ve egemenliğini garanti altına alan kutlu anlaşmalarını aşağılamalardan korumak zorundayız.

Bu bizim için Türk Milleti adına yürüttüğümüz görevin milli ve medeni bir yükümlülüğüdür.

 

GÖKÇEK ATATÜRK’E, İSMET PAŞA’YA VE YÜCE MECLİSE’E KARŞI NEFRET SUÇU İŞLEDİ

Gökçek’in sosyal medya paylaşımını hatırlatan Çıray şöyle devam etti:

Bu çerçevede Melih Gökçek'in Twitter üzerinden 16.02.2022'deki “Batum'u, Musul'u, Halep'i, Rakka'yı, Süleymaniye'yi ve Kerkük'ü Lozan'da satanlara lanet olsun…

Bu toprakları yabancılara peşkeş çekenlerin mezarları ateşle dolsun inşaallah…” şeklindeki  paylaşımı Lozan Barış Antlaşması görüşmelerini yürüten Türk heyetine, antlaşmayı imzalayan heyet başkanı İsmet İnönü’ye, Lozan’da barış şartlarının görüşülmesi için onu görevlendiren Mustafa Kemal Atatürk’e ve nihayet Lozan Barış Antlaşmasını onaylayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne aşağılayıcı bir dille yapılmış nefret dolu hakaretlerdir.

Dolayısıyla Gökçek, bir şüpheli olarak, TCK mad. 301’de düzenlenen Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama suçunu alenen işlemiştir.

Gökçek bu hakaretleriyle aynı zamanda 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’un 1 ve 2’nci maddelerini de açıkça ihlal etmiştir.

“YAŞASIN LOZAN! YAŞASIN MONTRÖ!”

“Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinde yükseldiği kurucu ruha ve değerlere sahip çıkmak, onları olabilecek en güçlü biçimde korumak ve savunmak kutlu ve yüce Meclis çatısının altında Türk Milleti adına bulunan bizlerin en temel ve bağlayıcı görevidir. Bu suç duyurusunu TBMM Başkanı Sayın Şentop’un yapmasını bekledim ama görevini ihmal etti. Bu nedenle bu suç duyurusunda bulunmakla kendimi hayatımın en onur verici görevlerinden birini icra etmiş sayıyorum. Yaşasın Lozan! Yaşasın Montrö!

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Melih, Gökçek, için, suç, duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı