Meclis Grup Başkan Vekili adaylığında Utku Gümrükçü heyecan yarattı
Haber
31 Mart 2022 - Perşembe 12:12 Bu haber 1696 kez okundu
 
Meclis Grup Başkan Vekili adaylığında Utku Gümrükçü heyecan yarattı
Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun, bundan sonra aday olmayacağını açıklamasıyla başlayan sıcak siyaset gündeminde Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü heyecanı gözlerden kaçmıyor.
GÜNDEM Haberi
Meclis Grup Başkan Vekili adaylığında Utku Gümrükçü heyecan yarattı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Özuslu, 2021’den sonra başkan vekilliği görevini bırakacağını açıkladı. Bunun üzerine CHP’de siyaset içi tansiyonda yükselmeye başladı. İki hafta sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili olacak üye, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri tarafından, kendi aralarında seçilecek.

 

Grup Başkan Vekilliği adaylıklarıyla ilgili ismi geçen meclis üyeleri, adaylıklarını açıklamayıp, gizli siyasi çalışmalar yürütüyor, aday listesinde isimlerinin geçmesine ise ‘Takdir partimizin, meclis üyelerimizin’ demekle yetindiler. Seçime iki hafta kala CHP siyasi kulislerine Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün, İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan vekilliğine adaylığı konuşulmaya başlandı. CHP’nin içinde ilçe başkanlığı, ilçe ve il yönetim kurulu üyeliği, İl Başkan Adaylığı, belediye başkanlığı gibi pek çok görevi başarılı şekilde yürüten, CHP tarafından sevilen bir isim olan Çiğli Belediye Başkanı Gümrükçü’nün adaylığının ileri sürülmesi, adaylığının dolaylı olarak konuşulmasını isteyen adayları şaşırttı.

 

 

 

 

İlerleyen günlerde CHP İzmir’de siyasi tansiyonun daha artacağı konuşuluyor. Daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekilliği görevini Bornova Belediye Başkanlığı yaparak birlikte yürüten Sırrı Aydoğan’ın başarılı Grup başkan vekilliği, Gümrükçü’nün ise belediye başkanı olarak ve Grup Başkan Vekilliğini de idari ve siyasi tecrübesini yansıtarak daha iyi yapacağı konusunda fikirler ortaya çıkmaya başladı.

 

Gazeteci & Yazar Ali Eyce , medyaege.com 'daki köşe yazısında Utku Gümrükçü’nün güçlü bir aday olduğuna değindi. “Siyasette en iyiyi seçebilmek ise akıl işi değil, mantık işidir!” diyen Eyce, “Yani onun ne kadar CHP’li olduğunu bilenler, yani onun ne kadar iyi bir siyasetçi olduğunu bilenler, yani onun kadar çok mücadeleci olduğunu bilenler, yani onu çok iyi tanıyan partililer karar verecek.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, Grup, Başkan, Vekili, adaylığında, Utku, Gümrükçü, heyecan, yarattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı