Kuşadası'nda Ramazan eğlencesi yoğun ilgiyle karşılandı
Haber
03 Nisan 2022 - Pazar 07:50 Bu haber 1156 kez okundu
 
Kuşadası'nda Ramazan eğlencesi yoğun ilgiyle karşılandı
Ramazan ayı dolayısıyla Kuşadası Belediyesi tarafından, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen eğlence programına Kuşadalıların ilgisi yoğun oldu.
GÜNDEM Haberi
Kuşadası'nda Ramazan eğlencesi yoğun ilgiyle karşılandı

Kuşadası Belediyesi’nin 11 ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle düzenlediği eğlence programının ilkine Öküz Mehmet Paşa Kervansaray’ı ev sahipliği yaptı. Ramazan coşkusunun yaşandığı etkinlik tasavvuf dinletisiyle başladı. Ardından gerçekleştirilen semazen gösterisi izleyenlerden beğeni topladı. Ramazan eğlencesi programında ayrıca Aşuk ile Maşuk oyunu, kanto, komedi dans üçlüsü ve sihirbazlık gösterileri sergilendi. Hacivat ile Karagöz oyunundaki komik diyaloglar da çocukları kahkahalara boğdu. Eğlence boyunca vatandaşlara Ramazan şerbeti, çocuklara ise patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi. Ramazan eğlencelerinin 2’ncisi 4 Nisan Pazartesi günü saat 20:30’da Güzelçamlı Mahallesi’nde düzenlenecek.

 

 

 

 

Eğlence programında konuşma yapan Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, “Öncelikle herkese Başkanımız Ömer Günel’in selamlarını getirdim. Başkanımız, Ramazan ayının tüm İslam alemine ve dünyamıza sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyor. Gün aşırı düzenleyeceğimiz Ramazan eğlencelerine herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuşadası'nda, Ramazan, eğlencesi, yoğun, ilgiyle, karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı