KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ KARLA MÜCADELE HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Haber
10 Mart 2022 - Perşembe 09:27 Bu haber 1117 kez okundu
 
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ KARLA MÜCADELE HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Marmara Bölgesi için "turuncu alarm" vermesinin ardından Küçükçekmece Belediyesi, bölgede beklenen kar yağışına karşı önlemlerini aldı.
SİYASET Haberi
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ  KARLA MÜCADELE  HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Marmara Bölgesi için "turuncu alarm" vermesinin ardından Küçükçekmece Belediyesi, bölgede beklenen kar yağışına karşı önlemlerini aldı.

Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Park ve Bahçeler, Veteriner İşleri, Zabıta, Kadın ve Aile Hizmetleri, Sosyal Yardım İşleri, Ulaşım, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri karla mücadele planlaması kapsamında 7/24 görev yapacak.

Karla mücadele koordinasyon ekibi tarafından 10 bölgeye ayrılan ilçede, kar yağışıyla birlikte 1489 personel, 329 araç ve ekipmanlar sahada olacak. İlçedeki ana arterler ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile planlanarak takip edilecek.

"EKİPLERİMİZ 7/24 MESAİ YAPACAK"

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, karla mücadele hazırlıklarına ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Meteorolojiden aldığımız uyarılar sonucunda Küçükçekmece’de AKOM’la iş birliği içerisinde hazırlıklarımızı tamamladık. Şiddetli kar yağışına karşı tüm birimlerimizle hazırız. Kar yağışı boyunca hiçbir vatandaşımızın ve sokaktaki can dostlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz özveriyle 7/24 mesai yapacak. Tüm vatandaşlarımızdan yapılan uyarıları dikkate almalarını, toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, kar lastiği ve zinciri olmayan araçlarınn trafiğe çıkmamalarını rica ediyor ve tüm Küçükçekmecelilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız olası bir kriz durumunda Küçükçekmece Belediyesi’ni arayabilir ya da sosyal medyadan bize ulaşabilirler.” 

329 ARAÇLA KARLA MÜCADELE YÜRÜTÜLECEK

Belediye ekipleri karla mücadele kapsamında, 31 JCB, 25 küreme ve tuzlama aracı, 37 açık kasa araç (elle tuzlama aracı), 45 olası su taşkınları için özel donanımlı ekipman, 4 greyder, 10 kamyon ve 6 sepetli aracın da yer aldığı toplam 329 araçla sahada olacak. İhtiyaç halinde sitelerin ve vatandaşların talebini karşılamak için Fen İşleri Müdürlüğü stoklarında 3 bin ton tuz ise hazır tutuluyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Aşevi’nin kazanları yoğun kar yağışının beklendiği bugünlerde kaynamaya devam edecek. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çorba, çay, ayran ve pilav ikramında bulunacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜÇÜKÇEKMECE, BELEDİYESİ, , KARLA, MÜCADELE, , HAZIRLIKLARINI, TAMAMLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı