Konak Belediyesi Yazar Handan Gökçek'i Konuk Etti
Haber
12 Mart 2022 - Cumartesi 07:08 Bu haber 2000 kez okundu
 
Konak Belediyesi Yazar Handan Gökçek'i Konuk Etti
Kadın ve Sosyal Politikalar Merkezi’nin ilk etkinliğine Yazar Handan Gökçek konuk oldu
GÜNDEM Haberi
Konak Belediyesi Yazar Handan Gökçek'i Konuk Etti

Konak Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında açılışını gerçekleştirdiği Kadın ve Sosyal Politikalar Merkezi, Handan Gökçek’le Yazarlık Atölyesi’ne ev sahipliği yaptı.

Atölye çalışmasında Handan Gökçek’ten yazın eğitimi alan yazar adayı kadınlar, kaleme aldıkları kısa öykülerini katılımcılarla paylaştı.

Konak Belediyesi’nin, Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, CHP PM Üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın da katılımıyla açılışını gerçekleştirdiği Kadın ve Sosyal Politikalar Merkezi’nin ilk etkinliği Yazarlık Atölyesi oldu.

 

Roman ve öyküleriyle adından söz ettiren başarılı yazar Handan Gökçek’in konuk olduğu ilk Yazarlık Atölyesi’ne Konak Belediyesi’nin semt merkezlerindeki kursiyerler katıldı. Edebiyata ilgi duyan ve yazım çalışmaları yapan kadınları bir araya getiren çalışmada Gökçek, yazım türleri, karakter oluşturma, anlatım özellikleri ve cümle yapısı gibi konularda bilgiler verdi.

 

Hikaye oluşturma üzerine yapılan bilgilendirmenin ardından katılımcılar ilk kısa öykülerini yazdı. Keyifli geçen iki saatin ardından Handan Gökçek, son kitabı “Ve Yokmuş”u imzaladı.

 

Farklı yazarlarla devam edecek Kadın ve Sosyal Politikalar Merkezi’ndeki Yazarlık Atölyeleri bundan sonra da farklı yazarlarla devam edecek.

 

Tüm İzmirlilere açık olan ücretsiz Yazarlık Atölyeleri’nin takvimi Konak Belediyesi’nin resmi internet adresinden takip edilebilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konak, Belediyesi, Yazar, Handan, Gökçek'i, Konuk, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı