Kaybolan inekleri kendi bahçesinde baktı
Haber
25 Mart 2022 - Cuma 09:12 Bu haber 1466 kez okundu
 
Kaybolan inekleri kendi bahçesinde baktı
Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amiri Kadriye Bilir, kaybolan 3 ineği bir daha kaybolmamaları için kendi bahçesinde baktı, ertesi gün sahiplerine ulaşıp teslim etti.
YAŞAM Haberi
Kaybolan inekleri kendi bahçesinde baktı

Bahri Karataş ( KHA)

 


İlçede görev yapan, çevreye, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek için var gücüyle mücadele ediyor. Tüm ihbarları anında değerlendirip, müdahale ediyor. 

 

Çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek ve bu konuda duyarlılığı artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren birim, sorumlular hakkında Türk Ceza Kanunu, Hayvanları Koruma Kanunu ve Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddeleri doğrultusunda adli ve idari işlemler için takip ve koordinasyonu sağlıyor.

 

Kamu kurumlarıyla koordineli çalışma yürüten birim, "Hayvanları öldürme veya yaralama, sokağa atma, aç̧ susuz bırakma, hayvanlara kötü davranma, gücünü aşan yük yükleme, zararlı yiyecek içecek verme" gibi suçları işleyenlerin peşini bırakmıyor.

 


 

Ekipler, "Trafikte hayvana çarpıp yardım etmeme, işkence, eziyet, zarar verme, bakımlarını ihmal etme, hayvanların dövüştürülmesiyle kumar oynama ve oynatma, tehlike arz eden hayvanları üretme, ülkeye sokma" suçlarına da müdahale ediyor.  

 

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amiri Kadriye Bilir' de örnek bir davranışta  bulundu.İlçede hayvancılık yapan bir vatandaşın  3 büyükbaş hayvanını kayboldu.Bilir,Hayvanları  bularak  bir gece boyunca, bir daha kaybolmamaları için de kendi ikametinin bahçesinde  onlara baktı.


Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amiri Kadriye Bilir, görevli ekip arkadaşlarının yardımıyla hayvanları ertesi gün tespit edilen sahibine teslim etti. İneklerin sahibi kısa sürede hayvanlarını bulan ve örnek bir davranışta bulunan Büro Amiri ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaybolan, inekleri, kendi, bahçesinde, baktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı