Karşıyaka'da "Toplumsal Düşünce Günleri” sürüyor.
Haber
04 Şubat 2022 - Cuma 11:21 Bu haber 2403 kez okundu
 
Karşıyaka'da "Toplumsal Düşünce Günleri” sürüyor.
Karşıyaka Belediyesi'nde, Pandemi, ekonomi, basın ve ifade özgürlüklerinin konuşulacağı "Karşıyaka Toplumsal Düşünce Günleri" başladı...
SİYASET Haberi
Karşıyaka'da

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen "Toplumsal Düşünce Günleri" nin ilk konuşmacısı, CHP genel başkan yardımcısı ve Çanakkale milletvekili Muharrem Erkek oldu. Karşıyaka Belediyesi iki gün boyunca devam edecek ‘Toplumsal Düşünce Günleri’ programı düzenliyor. 4-5 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan programda ünlü isimlerin de konuk olacağı paneller ve sunumlar gerçekleşiyor. Programda konser ve tiyatro gösterileri de İzmirlileri ve eğlenceli dakikalar geçirecek. Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi’nde gerçekleşen program sabah 10:30’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuşması ile başladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in açılış konuşması ile sürdü. Programın en renkli kısmı yazar Ahmet Şerif İzgören’in “Hayata Değer Katmak” başlıklı sunumuyla sürdü. İzgören'in anlatımı ve sunumu izleyicilerden çok alkış aldı.

Programın öğleden sonraki bölümü saat 14.00 'te “Basın ve İktidar” konulu panel ile başladı. Birgün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Aydın, gazeteci-yazar Rıdvan Akar 'ın konuşmacı olarak katıldığı panelin moderatörlüğünü Ayşen Şahin yapıyor. Paneli Karşıyaka Belediye başkanı Dr.Cemil Tugay ve eşi ile birlikte ,önceki dönem Gazeteler Cemiyeti genel başkanı ve İzmir milletvekili gazeteci Atilla Sertel, Siyaset bilimci & yazar Dr.Ali Mert Taşcıer, Bayraklı belediye meclis üyesi Av.İpek Kul , Konak meclis üyesi Ecz. Barış Özgen ve Karşıyaka halkı izleyiciler arasındaydı.

Program bu akşam saat 20.00’de başlayacak olan Yasemin Göksu konseri ile sona erecek. Pandemi Her Açıdan Ele Alınacak Toplumsal Düşünce Günleri’nin ikinci gün programı ise; Hikmet Şimşek Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak. Program şiirli söyleşilerle saat 11.30’da başlayacak.

Karşıyaka’nın Şiiri başlıklı programa şair-yazar Hidayet Karakuş, gazeteci-şair Ünal Ersözlü ve şair-yazar Veysel Çolak katılacak. Programın ikinci kısmında yaklaşık iki yıldır devam eden Covid-19 pandemisi alanında uzman kişilerce her açıdan ele alınacak. “Her Açıdan Pandemi Dönemi” başlıklı panele Başkent Üniversitesi İktisat bölümünden Prof. Dr. Ahmet Şahinöz, Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları bölümünden Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol ve gazeteci-yazar-televizyoncu İrfan Değirmenci konuk olacak. Akşam saat 20.00’da Ankara Sanat Tiyatrosu “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü” adlı tiyatro gösterisini sergileyecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karşıyaka'da, "Toplumsal, Düşünce, Günleri”, sürüyor.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karşıyaka'da
Karşıyaka'da
Karşıyaka'da
Yorumlar
Haber Yazılımı