Kadına Şiddete Sahnede Karşı Duruş !
Haber
18 Ocak 2022 - Salı 22:48 Bu haber 2339 kez okundu
 
Kadına Şiddete Sahnede Karşı Duruş !
SANAT Haberi
Kadına Şiddete Sahnede Karşı Duruş !

 

Kadına Şiddete Sahnede Karşı Duruş !
 

İzmir Toprak Sahne Tiyatrosu’nun sezon oyunu “Sığınamayanlar” sahne almaya devam ediyor. Bu sezon, ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan kadın şiddetine karşı sahnelenmeye devam eden Sığınamayanlar oyunu geçen sene 27 Mart’ta ilk gösterimini yapmıştı. Oyun Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatik Yazarlık Mezunu Ayça Üzüm tarafından yazılıp, Serkan Baştürk tarafından yönetildi.

Oyunun kadrosunda İlknur Bayzit Çatal, Aybers Kayan, Gamze Coşkun ve Gizem Alp yer alıyor.

Bir sığınma evinde yaşanan olayları konu alan ve seyirciyi güldürürken düşündüren Sığınamayanlar oyunu seyirci tarafından sevilerek takip ediliyor. Sığınma evindeki 3 kadının yaşamları bir akşam eşinden şiddet gören bir kadının, bu sığınma evine saklanmasıyla birden değişiyor. Kadınlar hayatta neden bu sıkışmışlığı yaşadıklarını, gördükleri baskı ve şiddeti nasıl aşacaklarını çözmeye çalışırlarken hem gülünç hem de gerçeğin ta kendisiyle karşılaşıyorlar. Her defasında yeni bir çözüm arayan kadınlar en sonunda bir çıkmazda takılıp kalıyorlar.
Toprak Sahne Tiyatrosu’nun hazırladığı “Sığınamayanlar” oyunu 26 Ocak Çarşamba günü Konak Nazım Hikmet Kültür Merkezinde 20.30 da sahnelenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadına, Şiddete, Sahnede, Karşı, Duruş, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı