KADINLAR, 6-7-8 MART’TA MUDANYA’DA BULUŞUYOR
Haber
02 Mart 2022 - Çarşamba 09:40 Bu haber 876 kez okundu
 
KADINLAR, 6-7-8 MART’TA MUDANYA’DA BULUŞUYOR
Mudanya Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınları, 6-7-8 Mart’ta Mudanya’da buluşturuyor.
YAŞAM Haberi
KADINLAR, 6-7-8 MART’TA MUDANYA’DA BULUŞUYOR

 

 

Mudanya Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınları, 6-7-8 Mart’ta Mudanya’da buluşturuyor.

Mudanya Belediyesi’nin Mudanya Kent Konseyi iş birliğiyle düzenleyeceği “Dünyayı Kadınlar Değiştirir” etkinliği, pek çok akademisyen, gazeteci, yazar ve aktivisti, söyleşi, tiyatro, belgesel, konser ve sergiler ile bir araya getirecek.  

3 gün sürecek etkinlik, Dereköylü kadınların ve Mudanya Belediyesi Hobi Sanat Atölyesi kursiyerlerinin el sanatları sergisinin açılışıyla başlayacak. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde yapılacak programın açılış konuşmasını, Fenerbahçe Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevinç Serpil Aytaç yapacak. Doç. Dr. Melis Oğuz ve Doç. Dr. Selda Tuncer, “Kent, Mekan ve Toplumsal Cinsiyet”, Dr. Seran Demiral ve Dr. Öznur Karakaş da “Bilim, Teknoloji ve Toplumsal Cinsiyet” oturumunda konuşacak. İlk gün etkinlikleri Samida konseriyle son bulacak.

7 Mart’ta Bursa Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Avukat Müjde Kaya ile Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Aybüke Çakırel Şenzek, “Kadın Hakları ve İstanbul Sözleşmesi” başlıklı oturumunda, Gazeteci Yazarlar Mine Söğüt, Ayşen Şahin ve Ebru Pektaş ise “Kültür Sanat Dünyasında Kadın”ı konuşacak. Konuşmaların ardından CHP Bursa örgütü kadın kolları üyelerinin “Kadının Sesi” ismiyle sahneye taşıdığı oyun, izleyiciyle buluşacak.

8 Mart günü gazeteciler Kübra Ulutaş, Banu Demirağ, Hazal Ocak, Tuğba Özer, “Medyada Kadın ve Eşitlikçi Dil” oturumunda kadınlarla bir araya gelecek. Söyleşinin ardından Filmmor Kadın Kooperatifi’nin belgeseli İsyan-ı Nisvan gösterime sunulacak.

Mudanya Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı program, Kadın Hakları Yürüyüşü ve sonuç bildirgesinin okunmasıyla son bulacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADINLAR,, 6-7-8, MART’TA, MUDANYA’DA, BULUŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı