KITALARARASI BİSİKLET TURU URLA’DAN GEÇİYOR
Haber
11 Nisan 2022 - Pazartesi 15:44 Bu haber 1074 kez okundu
 
KITALARARASI BİSİKLET TURU URLA’DAN GEÇİYOR
“Tarihe, Doğaya Saygı” temasıyla gerçekleştirilen ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (Tour of Türkiye) 2. Etabında, 14 ülkeden toplam 167 sporcu Urla’da da pedal bastı.
SPOR Haberi
KITALARARASI BİSİKLET TURU URLA’DAN GEÇİYOR

11 Nisan’da gerçekleşen toplam 158 kilometrelik Selçuk-Alaçatı etabı çerçevesinde Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı-Çeşme Urla İzmir Asfaltı Caddesi – Nuri Özbek Caddesi-İçmeler Caddesi ve Çeşme Yolu Caddesi de kapanan yollar arasında yer aldı. Dünya genelinde kıtalararası gerçekleşen ilk ve tek etaplı yol bisiklet yarışı olma özelliği taşıyan 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na Urlalı vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Uluslararası yarışmanın yarınki 3.etabı ise Çeşme-Karşıyaka arasında gerçekleşecek ve Urlalılar bu heyecana bir kez daha tanık olacak. 10 Nisan’da Bodrum’dan başlayan Tour of Türkiye, 17 Nisan’da İstanbul’da tamamlandığında sporcular toplam 1303 km’lik yol kat etmiş olacak.
 
Yarış nedeniyle ilçe merkezine çıkan tüm yollar kapatıldı,vatandaş bu duruma büyük tepki gösterdi. Yollarda uzun araç kuyruğu meydana geldi.Yarın da , Çeşme- Karşıyaka etabı yapılacak, bu nedenle eski Çeşme- İzmir Yolu saat 10.00 ile 15.00 arası  trafiğe kapalı olacak .Yola araçlarıyla çıkacak olanların tedbirini buna göre almaları için uyarıldı.
#Urla #eurovelo #bisikletturu #bisikletaşkı #izmirurla
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: KITALARARASI, BİSİKLET, TURU, URLA’DAN, GEÇİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı