Jandarmadan dev uyuşturucu operasyonu
Haber
18 Ocak 2022 - Salı 22:46 Bu haber 2269 kez okundu
 
Jandarmadan dev uyuşturucu operasyonu
GÜNDEM Haberi
Jandarmadan dev uyuşturucu operasyonu

Jandarmadan dev uyuşturucu operasyonu 


Karaburun merkezli 11 ilçede zehir tacirlerine yönelik yapılan operasyonda 65 kişi hakkında yakalama kararı olduğu belirtildi.

 

Urla’da  Jandarma ekipleri polis bölgesinde bulunan şüphelileri yakalamak için  birlikte hareket etti

Bahri Karataş ( KHA)

 

İzmir'in Karaburun ilçesi merkezli, Urla, Karabağlar, Narlıdere, Bornova, Konak, Bayraklı, Torbalı, Menderes, Selçuk, Kemalpaşa ilçelerinde jandarma ekipleri  polis destekli olarak  uyuşturucu tacirlerine yönelik eş zamanlı şafak operasyonu düzenlendi. Haklarında gözaltı kararları bulunan 65  şüpheliden 54' ü gözaltına alındı. 

Adreslerdeki ve balıkçı teknesinde yapılan  aramalarda ve gözaltı kararı verilen 65 şüpheliyi yakalama çalışmaları sürüyor.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karaburun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, yaklaşık 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu, Karaburun, Urla, Karabağlar, Narlıdere, Bornova, Konak, Bayraklı, Torbalı, Menderes, Selçuk, Kemalpaşa ilçelerinde, uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı belirlenen 65 şüpheliyi yakalamak için harekete geçti. Jandarma komando ekipleri ve narkotik dedektör köpek destekli, 250 personelle, önceden belirlenen adreslere bu sabah şafak baskını düzenlendi.Polis kendi  bölgelerindeki  baskınlar da jandarmaya destek oldu.

Adreslerde arama ve gözaltı işlemleri sürüyor

Jandarma ekipleri tarafından 65 ayrı adreste eş zamanlı başlatılan operasyonda aramalar ve Karaburun Mordoğan Mahallesi, Urla Balıklıova Mahallesi, Karabağlar, Narlıdere, Bornova, Konak, Bayraklı, Torbalı, Menderes, Selçuk ve Kemalpaşa ilçelerinde ikamet ettiği belirlenen şüphelileri yakalama çalışmaları sürüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Jandarmadan, dev, uyuşturucu, operasyonu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı