İzmirli kadınlar Urla’da buluştu
Haber
31 Mart 2022 - Perşembe 06:47 Bu haber 1158 kez okundu
 
İzmirli kadınlar Urla’da buluştu
Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan, bir başarılı projeye daha öncülük etti. Kadın dernekleri ile toplantı yaptı, katılan kadın kuruluşlarına görevli bayan polis memurları " UYUMA" ve " KADES" konusunda bilgilendirmeler yaptı.
GÜNDEM Haberi
İzmirli kadınlar Urla’da buluştu

Bahri Karataş ( KHA)


Urla İlçeEmniyet Müdürü ZeynepvErdoğan, "En İyi Narkotik Polisi Anne" Projesini İlçemizde tanıtmaya devam ediyor. Erdoğan, İzmir' li kadın kuruluşlarını ağırladı, proje hakkında bilgilendirme yaptı.


2021 yılı içerisinde İçişleri Bakanlığınca başlatılan çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlığından faydalanmak amacıyla başlatılan " En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi " bilgilendirmeleri devam ediyor. 

 

Proje ve kampanyanın  baştaki  temel amacı, uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yoları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıkların arttırılması
anneler aracılığı ile, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi de kampanyanın hedeflerinden başlıca nedenlerinden biri. 

 

Bu kapsamda 2022 yılında çalışmalarına devam eden İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan ve projede baştan beri görevli polis memurları, İskele Urit Restorantta İzmir kadın kuruluşlarına bağlı kadın derneklerine yönelik bir program daha düzenledi. 

 

Etkinliğe İzmir Kadın Kuruluşları Birliği ( İKKB) ,Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği ( UKDD) ve Türkiye Kadınlar Birliği ( TKB) üyesi yaklaşık 100 kadın katıldı.

 


 

 

Düzenlenen seminerde İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan ,değerli katkılarından dolayı İzmir kadın kuruluşlarına bağlı  kadın derneklerine bu denli önemli bir projeye katılım sağlamalarından dolayı teşekkür ederek, uyuşturucu kullanan genç ve çocuklarımıza en yakın olan annelerimizden narkotikle mücadelede Emniyet güçlerine yardımcı olmalarını istedi.


Program "UYUMA "ve "KADES" uygulamaları hakkındaki kısa bilgilendirmelerin akabinde son buldu.Toplantının ardından da etkinliğe katılan kadın dernekleri üyesi kadınlar İlçe merkezini gezdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmirli, kadınlar, Urla’da, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı