İzmir İI Jandarma Komutanlığı'ndan Öğrencilere Trafik Eğitimi
Haber
23 Nisan 2022 - Cumartesi 07:06 Bu haber 1914 kez okundu
 
İzmir İI Jandarma Komutanlığı'ndan Öğrencilere Trafik Eğitimi
ÇOCUK Haberi
İzmir İI Jandarma Komutanlığı'ndan Öğrencilere Trafik Eğitimi

Jandarmadan " Hayat Ellerinde" 

Öğrencilere temelden trafik eğitimi 

Bahri Karataş ( KHA)
 
İzmir İI Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü "Hayat Ellerinde" projesi kapsaminda,Çeşme' de küçüklere trafik eğitimi verildi.Eğitim alan çocuklar, parkurdan mutlu ayrıldı.
 
 Jandarma Trafik Timleri tarafmdan okullarda eğitim görmekte olan öğrencileri genel trafik kurallarıyla ilgili olarak bilgilendirmek ve bilinçlendirmek maksadıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri  ve okul İdareleri ile koordineli olarak trafik eğitim seminerleri veriliyor. 
Proje  çalışması kapsamın da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' nda , Jandarma Trafik Timleri, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürlüğü ve Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ile koordineli olarak, Çeşme /Germiyan İlkokulun da, eğitim görmekte olan öğrencilere İlçe merkezindeki "Çocuk Trafik Eğitim Parkı"nda  trafik kurallarıyla ilgili uygulamalı bilgilendirme verdi.
 
Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından öğrencilere oyuncaklar da verildi.
 İl genelinde ve tüm İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgesindeki okullarda eğitim öğretim dönemi sonuna kadar bilgilendinne/bilinçlendirme çalışmalarına devam edilecek.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, İI, Jandarma, Komutanlığı'ndan, Öğrencilere, Trafik, Eğitimi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı