İzmir' de Kopya Düzeneği Operasyonu
Haber
12 Mart 2022 - Cumartesi 14:36 Bu haber 2320 kez okundu
 
İzmir' de Kopya Düzeneği Operasyonu
Asayiş Büro Amirliği ekipleri, sınavlara girenlere özel hazırlanan düzeneklerin üretim ve hazır edilme merkezlerine yönelik çalışma başlattı.
ASAYİŞ Haberi
İzmir' de Kopya Düzeneği Operasyonu

Bahri Karataş / KHA

 

Menemen' de polis dönem dönem yapılan ehliyet ve SRC sınavlarında kopya düzeneği ile girenler hakkında işlem yaptı.İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, operasyonu genişletti.

Şüphelilere bu düzenekleri sağlayan zanlıları tespit etti .Bornova ve Bayraklı' da faaliyet gösteren bir sürücü kursuna yapılan operasyonda ,kullanıma hazır bir çok düzenek , sim kartları, kulakiçi mikrofon ve düzenek ele geçirdi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı .

Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü ,Erdinç Ahmet Cengiz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi E-sınav Merkezinde dönem dönem gerçekleştirilen Ehliyet ve SRC sınavlarında, kopya çekmek suretiyle sınavlara özel düzenekler ile giren şahısları yakalayıp, haklarında "6114 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmeti Kanununa Muhalefet "suçundan adli işlemler yaptı.

Asayiş Büro Amirliği ekipleri, sınavlara girenlere özel hazırlanan düzeneklerin üretim ve hazır edilme merkezlerine yönelik çalışma başlattı.Düzeneklerin hazırlandığı,suç eşyalarını pazarlayan ve kullanıma hazır hala getiren adresin Bornova İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren bir sürücü kursu olduğunu tespit etti.

 

Belirtilen adrese baskın düzenleyen İlçe ekipleri, iş yeri sahibi olan A.A. ( 51), A.H. ( 57) ve iş yeri çalışanı olan 28 yaşındaki K.K.' yı kıskıvrak yakaladı.

 

Şüphelilerin Bornova ve Bayraklı' da ikametleri ile bahse konu sürücü kursunda yaptığı aramalarda ,2 Adet Modem,9 Adet Sim Kart,4 Adet Kullanıma hazır düzenek,çok sayıda kulakiçi kulaklık vemikrofon,telefon ve şarj aletleri ele geçirdi. 3 şüpheli sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

Şüphelilerden K.K.' ın 2018 yılından ' 6114 Ölçme Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Hizmeti Kanununa Muhallefet ' suçundan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir', de, Kopya, Düzeneği, Operasyonu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı