İYTE'de gıda zehirlenmesi... Rektörlükten açıklama!
Haber
07 Nisan 2022 - Perşembe 18:26 Bu haber 1234 kez okundu
 
İYTE'de gıda zehirlenmesi... Rektörlükten açıklama!
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde yemek yedikten sonra rahatsızlanan öğrenciler gıda zehirlenmesi şüphesiyle Urla Devlet Hastanesine kaldırıldı.
EĞİTİM Haberi
İYTE'de gıda zehirlenmesi... Rektörlükten açıklama!

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE)'nde yemekten sonra rahatsızlanan öğrenciler gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. İYTE rektörlüğünden yapılan açıklamada, sorumlulara gerekli yaptırımların uygulanacağı belirtildi.

Rektörlükten konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, olayla ilgili inceleme başlatıldığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: "Enstitümüzde gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan sevgili öğrencilerimizin bazılarının tedavileri tamamlanmış, bazılarının ise tedavi süreci devam etmektedir. Öncelikle yaşanılan elim olaydan ötürü son derece üzgün olduğumuzu belirtmek ve tüm öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz. Olayın ilk haber alındığı saatten itibaren bizlere ulaşan öğrencilerimizin sağlık kuruluşlarına transferlerini sağlamak, yanlarında olmak, gerekli işlemleri yapmakiçin yoğun bir gayret sarf ettik ve etmeye devam ediyoruz.

İYTE yönetimi olarak konuya ilişkin gerekli incelemeleri başlattığımızı, tüm önlemleri aldığımızı, konunun takipçisi olduğumuzu ve sorumlulara gereken yaptırımları uygulayacağımızı bilgilerinize sunar, geçmiş olsun dileklerimizi yineleriz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYTE'de, gıda, zehirlenmesi..., Rektörlükten, açıklama!,
Yorumlar
Haber Yazılımı