HUKUKSUZLUĞUN VE ŞİDDETE VERİLEN ONAYIN KARŞISINDAYIZ
Haber
16 Nisan 2022 - Cumartesi 09:04 Bu haber 1916 kez okundu
 
HUKUKSUZLUĞUN VE ŞİDDETE VERİLEN ONAYIN KARŞISINDAYIZ
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği Hukuksuz Davalarla Kapatılamaz
SİYASET Haberi
HUKUKSUZLUĞUN VE ŞİDDETE VERİLEN ONAYIN KARŞISINDAYIZ

Evrensel İnsan Hakları Derneği Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğine açılan dava ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğine açılan bu davayı, kadın mücadelesine yönelik bir saldırı olarak değerlendiriyoruz.  Bu dava demokratik bir dava olmamakla birlikte, özgürlüğü insan haklarını hiçe sayan bir davadır.  Siyasi iktidarın İstanbul sözleşmesinden çekilme kararı da bunun gibi kadına karşı bir saldırıdır. Siyasi iktidar içinde bulunduğumuz bu süreçte kadına karşı şiddeti, önlemek yerine kadına karşı alınan bu tutumu onaylamıştır.  İnsan haklarının hiçe sayılmasına, kadına karşı şiddetin onaylanmasına göz yummayacağız. 

 

Bu dava adaletten, hukuktan, hoşgörü temelinden uzak, olmakla birlikte kadınlarımızı yaralayan, inciten ve kadına karşı yapılan şiddete verilen bir ödüldür.

 

Siyasi iktidar bu dava ile kadına yönelik şiddetin önünü açmaktadır. Dün olduğu gibi bugünde kadına karşı şiddetin karşısında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

EVRENSEL  İNSAN HAKLARI DERNEĞİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: HUKUKSUZLUĞUN, VE, ŞİDDETE, VERİLEN, ONAYIN, KARŞISINDAYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı