HDP İzmir İl Örgütü’nden kongreye katılım çağrısı
Haber
12 Şubat 2022 - Cumartesi 18:41 Bu haber 7396 kez okundu
 
HDP İzmir İl Örgütü’nden kongreye katılım çağrısı
HDP İzmir İl Örgütü, yarın yapılacak 4’üncü Olağan İl Kongresi’ne katılım çağrısı yaparken, kongrenin Deniz Poyraz katliamına cevap olacağını vurguladı.
SİYASET Haberi
HDP İzmir İl Örgütü’nden kongreye katılım çağrısı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü, “Umutla ve cesaretle faşizme karşı örgütleniyor özgürlüğe yürüyoruz” şiarıyla yarın Celal Atik Spor Salonu’nda düzenleyecekleri 4’üncü Olağan İl Kongresi öncesi çağrı amacıyla partilerinin il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, HDP İzmir İl Eşbaşkanı Besriye Tekgür, milletvekilleri Serpil Kemalbay, Gülistan Kılıç Koçyiğit, Abdullah Koç ve Murat Sarısaç katıldı.

‘Deniz Poyraz katliamına cevap olmak için orada olacağız’ Toplantıda konuşan Besriye, AKP-MHP iktidarının HDP ve muhalifler üzerindeki saldırılarına karşı bir arada durarak salonları dolduracaklarını söyledi. Besriye, “17 Haziran’da Deniz Poyraz katliamına cevap olmak için orada olacağız. Nasıl adliye salonlarında sahiplendiyse kongre salonunda da bütün halklarımızı davet ediyoruz. 15 gündür alanlarda dolaşıyoruz. Artık AKP’nin ampulünün patladığını görüyoruz. Bu karanlıktan çıkmanın yolu omuz omuza mücadele etmekten geçmektedir” dedi. Besriye, son olarak herkesi kongreye davet etti.

‘HDP umut olacaktır’

 

Ardından söz alan Serpil Kemalbay, Türkiye’nin üçüncü büyük metropolünde halkların barış içinde örnek bir yaşam sürdüğünü belirterek, başladığı konuşmasında Kobanê Davası ile HDP’nin kapatılma davasının hızlandırıldığına dikkat çekti. Kemalbay  “Kendi bekasını önemli gören ‘tek adam’ rejiminin Türkiye’yi tek tipleştirerek militarist politikalarıyla emekçiler üzerinde ağır sömürü şartları, baskıları Kürtlere saldırarak örtmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Sokaklarda herkesin zamlar karşısında büyük bir buhran yaşadığını görüyoruz” ifadelerini kullandı. Yeni yaşamı kurma hedefi İktidarın yoksullaştırma politikalarına ve Kürt halkını yok sayan, kutuplaştıran politikalarına karşı yeni bir yaşamı kurmak için güçlü bir İzmir kongresine gidildiğini dile getiren Kemalbay,

“Başta Deniz Poyraz olmak üzere bugüne dek devrim sosyalizm mücadelesindeki yaşamını yitirmiş yoldaşlarımızın hayallerini de gerçekleştirmek için demokrasi ve barışı desteklemeye davet ediyoruz.

HDP, Türkiye’nin demokrasi ve barışı desteklemeye, mücadele etmeye, örgütlenmeye ve geleceğimize sahip çıkmaya devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, İzmir, İl, Örgütü’nden, kongreye, katılım, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı