Eski İzmir Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay Savcısı Kamil Erkut Güre kalp krizi geçirdi.
Haber
11 Nisan 2022 - Pazartesi 12:20 Bu haber 968 kez okundu
 
Eski İzmir Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay Savcısı Kamil Erkut Güre kalp krizi geçirdi.
Geçtiğimiz Pazar günü şehir dışına gittiği öğrenilen Güre'nin Kastamonu'da aniden kalp krizi geçirdiği belirtildi. Ambulans ile acilen Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve tedavi altına alınan Güre, burada hayatını kaybetti.
YAŞAM Haberi
Eski İzmir Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay Savcısı Kamil Erkut Güre kalp krizi geçirdi.

Güre'nin cenazesi yarın Karşıyaka Beşikçioğlu Camii'nde kılınacak cenaze naması sonrası toprağa verilecek.

BOZDAĞ'DAN TAZİYE MESAJI

 

 Kamil Erkut Güre'nin vefatı üzerine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından taziye mesajı paylaştı. Bozdağ; "Geçirdiği kalp krizi sonucu tedavi gördüğü hastanede vefat eden Yargıtay Savcısı Kamil Erkut Güre'ye Allah’tan rahmet,ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim. Rabbim,merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekânı cennet,makâmı âlî olsun." dedi.

 

KAMİL ERKUT GÜRE

 

Kamil Erkut Güre, İzmir‘de, 17 Ekim 1967 tarihinde dünyaya geldi. Kamil Erkut Güre, İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. İzmir Atatürk lisesinden üstün başarıyla mezun oldu. Ardından girdiği Üniversite Yerleştirme Sınavında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden üstün başarıyla mezun oldu. Mesleğe 1995 yılında Hâkim adayı olarak başlayıp sırasıyla; 1998 yılında Kastamonu Cumhuriyet Savcılığı, 2003 yılında Hozat Cumhuriyet Savcılığı, 2005 yılında Çankırı Cumhuriyet Savcılığı, 2009 yılında Sakarya Cumhuriyet Savcılığı, 2014 yılında Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, 2015 yılında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016 yılında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunan Kamil Erkut Güre,  31.05.2019 tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. İ

 

zmir Cumhuriyet Başsavcılığı da yapan Yargıtay Savcısı Kamil Erkut Güre evli ve bir çocuk babasıydı. Güre, 55 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, İzmir, Cumhuriyet, Başsavcısı, Yargıtay, Savcısı, Kamil, Erkut, Güre, kalp, krizi, geçirdi., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı