Eğitim ve Emniyet el ele
Haber
24 Mart 2022 - Perşembe 17:10 Bu haber 1541 kez okundu
 
Eğitim ve Emniyet el ele
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir İl Emniyet Müdürlüğü arasında ‘İşbirliği Protokolü' İmzalandı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan ‘İşbirliği Protokolü' ile ‘Çocuk ve Gençlere Eğitsel, Sosyal-Kültürel Destekleme Programı’ kapsamında çeşitli faaliyetlerin yapılması ve yaygınlaştırılması hedefleniyor.
EĞİTİM Haberi
Eğitim ve Emniyet el ele

İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür,  ‘İşbirliği Protokolü'nü imzaladı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirilen 'İşbirliği Protokolü' imza törenine, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları katıldı.

 

 

Protokol kapsamında uygulanacak olan çalışmalar ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik yapılacak tüm faaliyet, proje ve etkinliklerde İzmir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından her türlü desteğin uygun görülen şartlarda sağlanması için işbirliği yapılması planlanıyor. Eğitim, sosyal ve kültürel bağlamda yapılan tüm proje ve çalışmaların iş birliği çerçevesinde yaygınlaştırılmasına imkân tanınacak.

 

Öğrencilerin ve velilerin güvenli teknoloji kullanımı, siber suçlar hakkında bilinçlenme ve korunma trafik eğitimi ile bilinçli vatandaş olmaya yönelik temel kuralları, bilgileri ve davranışları çevre ve hayvan sevgisini, duyarlılığını erken yaşta kazanmaları için uygulamaya dönük faaliyetlerin planlanması için gerekli çalışmalar yapılacak. KADES kapsamında eğitimlerin verilmesi, okul servis taşımacılığı, okullarda öğrencilerin gelişim düzeylerine ve psiko-sosyal ihtiyaçlarına destek vermek adına İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu En İyi Narkotik Polisi; Anne Projesi benzeri projelerin çeşitlendirilip yaygınlaştırılması hedefleniyor.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine başladı ve iki kurum arasında eğitim, sosyal ve kültürel alandaki proje ve çalışmaların iş birliği içinde gerçekleştirilmesinin önemine değindi. İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, iki kurum arasında yapılacak işbirliği ile uzun soluklu, sürekliliği olan çalışmalar gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Şahne, Yentür'e teşekkür etti ve protokolün hayırlı olması dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, ve, Emniyet, el, ele,
Yorumlar
Haber Yazılımı