CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'MASKE SEN KİMSİN'GENELGESİ
Haber
29 Ocak 2022 - Cumartesi 15:04 Bu haber 2769 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'MASKE SEN KİMSİN'GENELGESİ
GÜNDEM Haberi
 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'MASKE SEN KİMSİN'GENELGESİ

Bahri KARATAŞ / BHA
 

FOX TV’de yayınlanan ve bir süredir tartışma konusu olan ‘Maske Kimsin Sen?’ adlı programa ilişkin genelge, Resmi Gazete’de yayınlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, FOX TV’nin son haftalarda tartışma konusu olan ‘Maske Kimsin Sen?’ programına ilişkin genelge yer aldı.

Genelgede, sözgelimi program tarif edilerek, ilgili kuruluşlara anayasa ile kanunlardan kaynaklanan müeyyidelerin uygulanması talimatı verildi.

 

Basın ve Yayım Faaliyetleri" ile ilgili 2022/1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan genelgede, bazı televizyon kanallarının özellikle yabancı içerikleri uyarlayarak yayımladığı programların "toplumun temel değerlerine aykırı unsurlar taşıdığı" ve bunların "yıkıcı etkilerini bertaraf edecek adımlar" atılacağı vurgulandı.

 

"Dijitalleşme çağında kitle iletişim araçlarının sunduğu imkanlardan en iyi şekilde yararlanılmasını temin etmek ve olası zararlı etkilerinden korunmak için gerekli tedbirleri almanın elzem hale geldiği" belirtilen genelgede, "Toplumumuzun temel değerlerine aykırı unsurlar taşıdığı gözlenen ve son günlerde özellikle yabancı içeriklerin uyarlaması şeklinde ekranlara gelen televizyon programlarının toplum üzerindeki yıkıcı etkilerini bertaraf edecek adımlar ivedilikle atılacak" denildi.

 

"Aile, çocuk ve gençlerin yanlış medya içeriklerinden korunmaları ve haklarını ihlal eden uygulamalarla mücadele edilmesi hususu"na vurgu yapılan genelgede, "Birtakım semboller kullanılmak suretiyle verilmeye çalışılan mesajlarla çocuk ve gençlerin zihin dünyalarını hedef alan yapımlardan onları koruyacak, aile ve çocuk dostu yapımlar teşvik edilecek" ifadesi kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN'DAN, 'MASKE, SEN, KİMSİN'GENELGESİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'MASKE SEN KİMSİN'GENELGESİ
 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'MASKE SEN KİMSİN'GENELGESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı