Çiğlili Taekwondocular Madalyaları Topladı
Haber
12 Ocak 2022 - Çarşamba 11:06 Bu haber 1560 kez okundu
 
Çiğlili Taekwondocular Madalyaları Topladı
SPOR Haberi
Çiğlili Taekwondocular Madalyaları Topladı

Çiğlili Taekwondocular Madalyaları Topladı

Çiğli Belediyesi Taekwondo takımı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Büyükler Taekwondo İzmir İl Şampiyonası’nda 4 birincilik ve 2 üçüncülük madalyası kazanarak önemli bir başarıya imza attı. 

8-9 Ocak tarihlerinde Bayraklı Ekrem Akurgal Spor Salonunda gerçekleştirilen Büyükler Taekwondo İzmir İl Şampiyonası, 8 ayrı siklette kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Kadınlar kategorisinde 4 siklette mücadele eden Çiğli Belediyesi sporcularından 46 kiloda İrem Bektaş, 53 kiloda Zeynep Bedir, 62 kiloda Halime Bektaş, 73 kiloda Aslı Yiğit şampiyon olurken, 53 kiloda ringe çıkan Nazlısu Eliaçık 3. oldu. Erkekler kategorisi 68 kiloda mücadele eden İsrafil Aslan da turnuvayı üçünlük madalyası ile tamamladı. 

Başkan Gümrükçü: “Zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştiriyoruz

Çiğli Belediyesi olarak, sporun birleştirici yönünü kuvvetlendirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Utku Gümrükçü, “Göreve gelir gelmez sportif anlamda kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar yaptık. Bu programlar dahilinde köklü değişikliklere gittikTesislerimizi yeniledik. Eğitmen kadromuzu güçlendirdik. Sporun yalnızca futbol ve basketboldan ibaret olmadığının toplumda karşılık bulması adına etkinlik ve kurslar düzenlediğimiz branş sayımızı 4’den 30a çıkardık. Bu çalışmalar neticesinde sporcu sayımız 320’de2 bin 200’e yükseldi. Sporcularımıza öncelikli olarak, Atatürk’ün de ifade ettiği gibi zeki, çevik ve en önemlisi ahlaklı mücadele etmeyi öğretiyoruz. En büyük başarının FairPlay ruhunu kuvvetlendirmek olduğunu anlatıyoruz” dedi.

“Gurur duyuyoruz”

Taekwondo takımının elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyduğunu da belirten Başkan Gümrükçü, Çiğli Belediyespor bünyesinde mücadele eden tüm sporcularımızı gururla takip ediyoruz. Yer aldıkları turnuva ve şampiyonalarda mücadeleleri ve başarılarıyla bizlere büyük mutluluk yaşatıyorlar. Son olarak, taekwondo takımımız İzmir İl Şampiyonası’nda 4 birincilik ve 2 üçüncülük madalyası elde etti. Sporcularımızın gelişimine katkı sağlayacak organizasyonlar içerisinde yer almaya devam edeceğiz” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiğlili, Taekwondocular, Madalyaları, Topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı