CHP’NİN “BEĞENİLEN” VE “MAKUL” SİYASETÇİSİ AHMET AKIN
Haber
13 Mart 2022 - Pazar 09:09 Bu haber 2482 kez okundu
 
CHP’NİN “BEĞENİLEN” VE “MAKUL” SİYASETÇİSİ AHMET AKIN
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra CHP’de “beğenilen” ve “makul” siyasetçileri arasında yer alarak, CHP’nin öne çıkan isimlerinden biri oldu.
SİYASET Haberi
CHP’NİN “BEĞENİLEN” VE “MAKUL” SİYASETÇİSİ AHMET AKIN

Gezici Araştırma Şirketi, 26-27-28 Şubat 2022 tarihleri arasında Türkiye genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere yaptığı araştırmada dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı.

Siyasi partilerin genel başkanlarından sonra “beğendiğiniz ve makul bulduğunuz isim kimdir” sorusuna 60 siyasetçi arasında tek Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın yer aldı. 22 il 75 ilçe ve 130 mahallede yer alan hanelere gidilip yüz yüze görüşme metodu ile toplandığı belirtilen araştırmada, CHP’nin MYK ve parti meclis üyeleri, büyükşehir belediye başkanları, il başkanları ve milletvekilleri arasında öne çıkan 19 isim arasında yer alan Ahmet Akın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra CHP’de “beğenilen” ve “makul” siyasetçi oldu.

AK PARTİ HÜMÜMETİ ÜLKEYİ DOĞRU YÖNETMİYOR

 

Araştırmada, "Sizce Türkiye‟yi, Ak Parti hükümeti doğru yönetiyor mu?" sorusuna ise katılımcıların yüzde 36,9‟u doğru yönettiğini ifade ederken, yüzde 52‟si doğru yönetmediğini, 11,1'inin ise bir fikri olmadığını ifade etti. Kararsızların dağılımıyla birlikte 'doğru yönetemiyor' diyenlerin oranının yüzde 58,5’e yükseldiği görülüyor.

EKONOMİK BUHRANIN SORUMLUSU İKTİDAR

 

 "Ülkedeki ekonomik sıkıntının sorumlusu kim?" sorusuna halkın, yüzde 51,1'inin “hükümet” cevabı verilen araştırmada, vatandaşların yüzde 26,6'sı ekonomik buhrandan dış güçleri sorumlu tuttu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’NİN, “BEĞENİLEN”, VE, “MAKUL”, SİYASETÇİSİ, AHMET, AKIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı