CHP MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY’DAN BASIN AÇIKLAMASI
Haber
10 Ocak 2022 - Pazartesi 18:38 Bu haber 3924 kez okundu
 
CHP MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY’DAN BASIN AÇIKLAMASI
GÜNDEM Haberi
CHP MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY’DAN BASIN AÇIKLAMASI

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 

  MERSİN İL BAŞKANLIĞI

 

                                                                10.01.2022

 

 

İl Başkanımız Adil Aktay’ın, Bazı Ormanlık Alanların Orman Statüsünden Çıkarılması Nedeniyle Yayınladığı Yazılı Basın Açıklamasıdır:

 

İktidarın, Mersin’in  ormanını, yaylasını, denizini, toprağını ranta çevirmek için yaptığı hukuksuzlukların haddi hesabı yok.   

Yenişehir, Mezitli, Bozyazı, Çamlıyayla, Mut ve Akdeniz ilçesindeki bazı ormanlık alanların Cumhurbaşkanı kararıyla orman sınırları dışına çıkarılması da Mersin’i yağmalama girişimlerinden bir yenisini oluşturuyor.

Orman olarak korunmasında yarar görülmediği ve tarım alanına dönüştürülmesi mümkün olmadığı gerekçesiyle bu alanlar orman statüsünden çıkarılıyor ve “yandaşa rant alanı” statüsüne alınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “kitabını yazdım” dediği ekonomi işte bu ekonomidir. Vatandaştan alıp yandaşa aktarma ekonomisidir.

İktidar, ormanlık alanlar hakkında, “Orman olarak korunmasında yarar yoktur” deyip işin içinden çıkamaz. Bu ülke, orman niteliğini yitirmiş alanları yeniden orman haline getirecek bilgiye ve iradeye fazlasıyla sahiptir. 


Mersin’in ormanlarını Mersinlilerden kaçırmaya çalışanlara karşı hukuki ve siyasi mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.  Mersin’i yağmalamaya kalkanlara hak ettikleri cezayı hep birlikte sandıkta vereceğiz ve kamu adına, ülke adına kaybedilen ne varsa hepsini telafi edip, yerine koyacağız.   

 

                              

             Adil Aktay       

CHP İl Başkanı 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, MERSİN, İL, BAŞKANI, ADİL, AKTAY’DAN, BASIN, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı