CHP'li TANAL’DAN NEBATİ’YE “ZAM EYLEM PLANI”LI TEPKİ
Haber
04 Mart 2022 - Cuma 11:57 Bu haber 1883 kez okundu
 
CHP'li TANAL’DAN NEBATİ’YE “ZAM EYLEM PLANI”LI TEPKİ
CHP’li vekil Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı binasının karşısındaki Meclis çalışma ofisinden hemşerisi olan Bakan Nureddin Nebati’ye zamlar için seslendi. Tanal, “Sizin makamınıza ve gözlerinize baktığım zaman zamdan başka bir şey göremiyorum” dedi.
SİYASET Haberi
CHP'li TANAL’DAN NEBATİ’YE “ZAM EYLEM PLANI”LI TEPKİ

 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı binasının karşısına denk gelen TBMM’deki çalışma ofisinden çektiği ve Twitter hesabından paylaştığı videoyla akaryakıta ve diğer ürünlere peş peşe gelen zamanlara tepki gösterdi.

TANAL BAKANLIĞI GÖSTERDİ: GÖZLERİNİZE BAKTIĞIM…
 

Eliyle Bakanlık binasını gösteren Tanal, “Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz?” söylemiyle Türkiye ekonomisinin çok iyi durumda olduğunu savunan hemşerisi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenerek, “Şanlıurfalı hemşerim Sayın Nureddin Nebati, şu an tam karşımdasınız. Sizin makamınıza ve gözlerinize baktığım zaman zamdan başka bir şey göremiyorum” dedi.
 

Nebati’nin sürekli zam haberleriyle gündeme geldiğinin altını çizen Tanal, “Göreve geldiğinizden bugüne kadar zam üstüne zam yaptınız. Vatandaşlarımız yaptığınız zamlar yüzünden araçlarının kontaklarını kapattı. Son gelen zamlarla birlikte benzin ve motorinin litre fiyatı 20 TL’ye dayandı” diye konuştu.

ZAM EYLEM PLANI
 

Kötü ekonomi yönetiminin faturasının, keyfi zamlarla vatandaşa kesildiğine işaret eden Tanal, şöyle devam etti: “Vatandaşımızın dayanacak gücü kalmadı. Zam eylem planınızı açıklayın ki, tüm vatandaşlarımız ona göre bir plan ve program yapsınlar ki mağduriyetleri en aza inmiş olsun. Bu şekilde plansız, programsız, kafanıza estikçe akşamdan zam yapıyorsunuz. Vatandaş zamla uyanıyor. Yazıktır, günahtır. Yapamıyorsanız koltuğu bırakın gidin!”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, TANAL’DAN, NEBATİ’YE, “ZAM, EYLEM, PLANI”LI, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı