CHP İLGEZDİ, “BİZ ESNAFIZ GÖRÜYORUZ, GİDİYORLAR”
Haber
12 Ocak 2022 - Çarşamba 11:16 Bu haber 1500 kez okundu
 
CHP İLGEZDİ, “BİZ ESNAFIZ GÖRÜYORUZ, GİDİYORLAR”
SİYASET Haberi
CHP  İLGEZDİ, “BİZ ESNAFIZ GÖRÜYORUZ, GİDİYORLAR”

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ, “BİZ ESNAFIZ GÖRÜYORUZ, GİDİYORLAR”

Düzceli taksici: Depremden beter sıkıntı çekiyoruz!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi Düzce’de taksici esnafı ile bir araya geldi. Taksiciler, “12 Kasım Depremi döneminden beter sıkıntı çekiyoruz. Kazandığımızı yakıta veriyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığında 41 kişilik Milletvekili, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ile Düzce’ye çıkarma yapan CHP heyeti şehrin nabzını tuttu.

Düzce ve tüm ilçelerini gezen CHP heyetine dert yanan Düzceliler, en çok hayat pahalılığından şikayet etti.

“Evime ayda yarım kilo et götürebiliyorum.” 

Düzce Merkez’de taksi durağını ziyaret eden CHP’li Akkuş İlgezdi’ye bir taksici, “Burası işlek bir durak, günde 300 lira kazanıyorum. Onu da yakıta veriyorum. Trafik cezası falan gelirse zaten cepten yiyoruz. Eskiden ayda 2 kilo et alabiliyordum şimdi evime yarım kilo et götürebiliyorum” diye konuştu.

Taksici, “Asgari ücrete zam açıkladıkları gün ekmeğin boyutunu yarı yarıya düşürdüler. Sözde zam yapmadılar. 2.5 lira hala ekmek ama gramajı yarıya düştü” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, il il gezerek yurttaşların dertlerini dinlediklerini, halka dokunduklarını aktarırken, taksici, “Bu seçimde kimseden oy istemenize gerek yok. AKP’ye oy verenler ‘elimiz kırılsaydı da oy vermeseydik’ noktasına gelmiş. Biz esnafız görüyoruz, gidiyorlar” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, , İLGEZDİ,, “BİZ, ESNAFIZ, GÖRÜYORUZ,, GİDİYORLAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı