CHP İLÇE BAŞKANI EVREN TEZCAN
Haber
13 Ocak 2022 - Perşembe 07:47 Bu haber 2155 kez okundu
 
CHP İLÇE BAŞKANI EVREN TEZCAN
GÜNDEM Haberi
CHP İLÇE BAŞKANI EVREN TEZCAN

CHP İLÇE BAŞKANI EVREN TEZCAN "HALKIMA GEÇMİŞ OLSUN"


Yaklaşık 1 haftadır bölgemizde devam eden yağışlar başta üreticilerimiz olmak üzere birçok kesimi olumsuz yönde etkiledi.
Yağışlardan etkilenen mahallelerimizdeki örtü altı yetiştiriciliği yapan üreticilerimize yaptığımız ziyaretlerde büyük ölçüde zararları olduğunu ifade ettiler.


Vatandaşlarımız sazlıklarla dolu olan DSİ’nin sorumluluğundaki kanalların temizlenmesini, MUSKİ ve Ortaca Belediyesi’nin üzerine düşeni yapmasını talep ettiler. Bazı tarla sahiplerinin de tapulu alanlarında çalışmaya izin vermemesinden dolayı sıkıntılar da yaşandığını gözlemledik. Bizlere iletilen sorunları acilen ilgili yerlere ulaştırmakla birlikte çözümü konusunda da takiplerimizi sürdüreceğiz.


Üreticilerimizin bir diğer önemli sorunu da ürünlerinin TARSİM sigortası kapsamında olmasına rağmen zararlarının çeşitli nedenlerle sigortadan karşılanmaması. Üreticilerimiz zararların doğal afet kapsamında değerlendirilmesini istiyorlar. Bu konuda da üreticimizin lehine düzenlemeler acilen yapılmalıdır.


Başta üreticilerimiz olmak üzere yağışlardan olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 


Evren Tezcan
CHP Ortaca İlçe Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İLÇE, BAŞKANI, EVREN, TEZCAN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı