Çemişgezek'te arıcılara şeker desteği
Haber
05 Nisan 2022 - Salı 17:55 Bu haber 1025 kez okundu
 
Çemişgezek'te arıcılara şeker desteği
Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde arıcılara Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Federasyonu (TAHAP) tarafından 540 çuval ucuz şeker dağıtımı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Çemişgezek'te arıcılara şeker desteği

TAHAP, Çemişgezek'teki arıcılara yarı fiyatına şeker dağıttı. Ucuz şeker alan yaklaşık 50 arıcı, federasyon yetkililerine teşekkür etti. Ucuz şeker dağıttıklarını anlatan TAHAP Tunceli  sorumlusu Fırat KÖSE "bugün Çemişgezek'li hemşehrilerimize günümüz şartlarında 1 torba şekerin fiyatı 800 TL civarında biz şekeri üyelerimize yarı yarıya temin ettik. Şimdi bugün bir tır geldi.  Bir tırda 540 çuval şeker var. 540 çuval şekeri biz arıcılarımıza üçer beşer, onar yirmişer dağıtıyoruz. Arıcımız da bizden aldığı bu şekerle arısını besleyecek. Sabah Genel Başkanımız Sayın Mustafa SARIOĞLU ilçemizi ziyaret etti ve burada arıcılarımızla bir araya geldi, onların sorunlarını dinleyerek hasbihal etti.
Arıcıların imdadına yetişti"

 

TAHAP İl Başkanı Fırat KÖSE ayrıca “Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Federasyonunun arıcılara besleme şekeri dağıtması tüm hızıyla devam ediyor. Bugün Çemişgezek ilçemizde dağıtıyoruz. Şu an besleme şekeri arıcılara büyük bir ihtiyaç. Şeker fiyatlarının günümüzde 800 TL’yi bulmasına rağmen TAHAP olarak gerek üyelerimize gerekse üye olmayan arıcılarımıza biz yarı fiyatına veriyoruz. Arıcalarımız bu konuda çok mağdurdu. TAHAP yetişti imdatlarına. Federasyonumuz özel firmalarla anlaştı. Başta Başkanımız Sayın Mustafa SARIOĞLU 'na ve emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çemişgezek'te, arıcılara, şeker, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı