Bayraklı Belediyesi istihdama destek veriyor
Haber
30 Mart 2022 - Çarşamba 15:09 Bu haber 860 kez okundu
 
Bayraklı Belediyesi istihdama destek veriyor
İşsizlikle mücadele kapsamında çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde yerel seçimlerden bu yana bin 247 kişiye iş imkanı yarattı.
GÜNDEM Haberi
Bayraklı Belediyesi istihdama destek veriyor

Firmalarla, iş arayanları bir araya getirerek birebir görüşmeler sağlayan belediye yetkilileri, istihdama katkı sağladı. Başkan Serdar Sandal, “İşsizliğin her geçen gün arttığı süreçte, firmalar ile iş arayanları buluşturarak köprü görevi görüyoruz. Hedefimiz daha fazla yurttaşımızı iş hayatına kazandırmak” dedi.

 

 

Bin 247 kişi işe yerleşti

 

İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde, işverenler ile iş arayanlar arasında köprü görevi gören “Bayraklı Belediyesi İstihdam Ofisi” istihdama katkı sağlamayı ve iş arayan vatandaşların yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. İŞKUR ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında İstihdam Ofisi’ne gelen vatandaşlar, firmalardan gelen talepler doğrultusunda, birebir ve toplu iş görüşmelerine davet ediliyor. Görüşmeleri olumlu geçen adaylar, mesleki deneyim ve iş kollarına göre firmalarda işbaşı yapıyor. Projeden yararlanmak isteyenler Bayraklı Belediyesi İŞKUR İstihdam Ofisi’ne CV vererek iş sahibi olma imkanından faydalanabiliyor.

 

 

 

 

“İşsizlikle mücadele ediyoruz”

 

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ülkemizin temel sorunlarının biri olan işsizlik konusunda Bayraklı’da üzerimize düşeni yapıyoruz. Geldiğimiz ilk günden bu yana işsizlikle mücadelemizi sürdürürken, ulaşabildiğimiz kadar iş arayan ilçe sakinimize ulaşmayı ve onları iş hayatına kazandırmayı amaçladık. Son 3 yılda bin 247 Bayraklılı vatandaşımızın, mesleki bilgi birikimlerine göre iş sahibi olmasına aracılık yaptık. İşsizliği insanların kaderi olmaktan çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayraklı, Belediyesi, istihdama, destek, veriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı