AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, "8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ DEFİLESİ" DÜZENLEDİ
Haber
09 Mart 2022 - Çarşamba 09:52 Bu haber 1187 kez okundu
 
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, "8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ DEFİLESİ" DÜZENLEDİ
Aydın Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel Aydın Kültür ve Turizm Derneği iş birliğiyle defile düzenledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı canlandıran manken büyük alkış alırken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Biz, Türkiye’nin güçlü kadınları olarak ülkemizin hem dünü hem yarınıyız” dedi.
YAŞAM Haberi
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,

 

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel Aydın Kültür ve Turizm Derneği iş birliğiyle defile düzenledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı canlandıran manken büyük alkış alırken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Biz, Türkiye’nin güçlü kadınları olarak ülkemizin hem dünü hem yarınıyız” dedi.

Defilede ilk çağdan başlamak üzere Milli Mücadele’ye kadar Türk kadınlarının giydiği kıyafetler sahnede boy gösterdi. 

Defilede, aynı zamanda Otizmli çocukları olimpiyatlara hazırlayan ve atletizmde 5 kez Türkiye şampiyonu çıkaran Darika Adatovna Acar, Eskişehir “Anadolu Bacıları” grubu Hafize Erdoğan ve ekibi, İzmir Yörük Kadınları Derneği Başkanı Meryem Pişkin Kaya ve ekibi, Muğla Yörük Obaları Derneği  Kadın Kolları Başkanı Nilcan Demir, Kırım Tatar Türk kadını Sultaniye Kızıltunç, Germencik Yörük Efeler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan, tasarımcı İncirliova Halk Eğitim Merkezi görsel sanatlar öğretmeni Seval Fidan, ADÜ Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğretim üyesi Saadet Nihal Coşkun ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuar öğrencileri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı sahneye çıktı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı canlandıran manken büyük alkış alırken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Biz, Türkiye’nin güçlü kadınları olarak ülkemizin hem dünü hem yarınıyız” dedi.

Şükran Güngör- Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi’nde Türkiye’nin dört bir tarafından kadın derneklerinin yöresel kıyafetleriyle katıldığı, Türki Cumhuriyetler'den mankenlerin de yer aldığı defile, Milli Mücadele kahramanlarından “Çete Ayşe” gösterisiyle son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYDIN, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ,, "8, MART, DÜNYA, EMEKÇİ, KADINLAR, GÜNÜ, DEFİLESİ", DÜZENLEDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı