ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN, 17 BİN 702 ÇİFTÇİYE 34 MİLYON 746 BİN TL MAZOT DESTEĞİ
Haber
18 Mart 2022 - Cuma 09:01 Bu haber 1076 kez okundu
 
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN, 17 BİN 702 ÇİFTÇİYE 34 MİLYON 746 BİN TL MAZOT DESTEĞİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında yerli üreticilere katkı sağlayacak projeler yürütüyor. Başkentte, 17 bin 702 çiftçiye 34 milyon 746 bin 700 TL mazot desteği sağlandı.
YAŞAM Haberi
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN, 17 BİN 702 ÇİFTÇİYE 34 MİLYON 746 BİN TL MAZOT DESTEĞİ

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında yerli üreticilere katkı sağlayacak projeler yürütüyor. Başkentte, 17 bin 702 çiftçiye 34 milyon 746 bin 700 TL mazot desteği sağlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yürüttüğü kırsal kalkınma projeleriyle çiftçiyi desteklemeyi sürdürüyor. Başkentte kent ekonomisini canlandırmak ve yerli üreticiyi teşvik etmek amacıyla kırsal kalkınma desteklerini çeşitlendiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentli çiftçilere mazot desteği vermeye de başladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Ankaralı yerli üretici üretmeye devam etsin diye Türkiye’nin yerelde en kapsamlı mazot desteğine başladık. 17 bin 702 çiftçimizin Başkent Kartına 34 milyon 746 bin 700 TL mazot desteği yatırdık. Biz burada kaybedeni olmayan büyük bir aileyiz” açıklamasının ardından başkentli çiftçiler mazot almak için benzin istasyonlarında yoğunluğa neden oldu.

BAZI BENZİN İSTASYONLARI MAZOT İNDİRİMİ YAPTI

“Başkent Kart”lara yatırılan mazot desteği ilk günden itibaren benzin istasyonlarında hareketliliği artırdı.

Birçok benzin istasyonu mazotta indirim kampanyası düzenleyerek hem Başkent Kart uygulamasına hem de çiftçilere destek verdi. Anlaşmalı benzinliklere giden Ayaşlı, Haymanalı ve Gölbaşılı çiftçiler kadar benzin istasyonu işletmecileri de bu destekten duydukları memnuniyeti şu sözlerle ifade etti:

MEHMET EMİN ÜLKÜ (Akaryakıt istasyonu işletmecisi): “Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetten memnunuz. Ayaş ilçemizde ilk bizim benzin istasyonumuzda başladı. Başkent Kartlarıyla gelen çiftçiler mazot desteğinden yararlanıyor.”

YUNUS YAMAN (Çiftçi): “40 yıldır çiftçiyim. Çiftçilere yapmış olduğu bu katkıdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz. Çok önemli ekonomik faydası var bu desteğin. Daha önce de tohum, domates fidesi gibi desteklerden de yararlandık ve çok memnunuz.”

ZEKAİ ÖVEK (Çiftçi): “Ayaş Sinanlı Köyü’nde 50 yıldır çiftçilik yapıyorum. Şimdiye kadar böyle bir destekten yararlanmamıştık. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederim. Halkımız çok memnun bu durumdan.”

SATILMIŞ ÇETİN (Çiftçi): “Bu destekten çok memnunum. Şimdiye kadar böyle bir destek olmadı. Umuyoruz ki devamı da gelecek.”

MEHMET TÜRK (Sinanlı Hocasinan Mahallesi Muhtarı – Çiftçi): “Çok güzel bir destek. Mansur başkanımız her yönden çiftçiye mazot desteği, nohut desteği, çim desteği gibi destekler sağlamış durumda, bundan çiftçilerimiz çok memnun. Ekonomik yönden bütçeye çok önemli katkıları var.”

FİKRET AKBAŞ (Çiftçi): “Ankara Büyükşehir Belediyesinin çiftçilere yönelik başlattığı mazot desteğinden çok memnunum. Mazot desteği olmasaydı sağdan soldan faizle para toplayıp mazot alacaktım.”

OKTAY UZUNER (Akaryakıt istasyonu işletmecisi): “Çiftçilere verilen mazot desteğinin biz istasyoncuların işlerine olumlu katkısı oldu, bizim de ekonomimizi canlandırdı. Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.”

MEHMET MUHLİS HOROZLU (Çiftçi): ‘‘Mazot desteği olmasaydı özel bankalardan kredi çekip mazot alacaktım.’’

MUSTAFA KOCA (Çiftçi): ‘‘Traktörlerimize mazot alamaz duruma geldik. Ankara Büyükşehir Belediyesi sayesinde artık mazot alabileceğiz.’’

BAYRAM ERDOĞAN (Çiftçi): “Bugüne kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçilere bu kadar hizmet yapmadı. Mazot desteği olmasaydı ya hayvanımızı satacaktık ya da tarlayı ekmeyecektik.”

BEYTULLAH YALÇIN (Çiftçi): “Ankara Büyükşehir Belediyesinin çiftçilere yönelik hizmetlerinden çok memnunum.”

ERKAN UZUNER (Çiftçi): “Göreve başladığı ilk günden bu yana bizlere her konuda destek veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederim.”

AZİZ YİĞİTER (Çiftçi): “Ankara Büyükşehir Belediyesinden daha önce tohum desteği aldım şimdi de mazot desteğinden faydalandım. Bugüne kadar böyle bir hizmetle karşılaşmadım.”

ERDİ UZUNER (Akaryakıt istasyonu işletmecisi): “Akaryakıt fiyatlarının artması sonrası işlerimiz çok azaldı. Mansur Başkanımızın mazot desteği sonrası işlerimiz yeniden açılmaya ve para kazanmaya başladık.”

ÇELEBİ GÖÇER (Çiftçi): “Maddi olarak sıkıntı yaşadığımız bugünlerde başlatılan mazot desteği bizim için can suyu oldu. Bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim.”

YUSUF ŞİMŞEK (Çiftçi): “70 yaşındayım bugüne kadar böyle bir hizmetle karşılaşmadım. 2 yıldır tohum, arpa ve buğday yardımı aldım. Mazot desteği olmasaydı traktörüm kapalı kalacaktı.”

MUHAMMET GÖÇER (Akaryakıt istasyonu işletmecisi): “Mazot desteğinin başlaması ile birlikte bizim de işlerimiz arttı, ekonomimize olumlu katkıları oldu. Biz de mazot alan çiftçilerimize yüzde 4 indirim uyguladık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANKARA, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ'NDEN,, 17, BİN, 702, ÇİFTÇİYE, 34, MİLYON, 746, BİN, TL, MAZOT, DESTEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı