AKP Genç İlçe Başkanı Kalabalık istifa etti: 'Toplu istifa gelebilir" iddiası
Haber
16 Nisan 2022 - Cumartesi 08:47 Bu haber 1716 kez okundu
 
AKP Genç İlçe Başkanı Kalabalık istifa etti: 'Toplu istifa gelebilir" iddiası
AKP Genç İlçe Başkanı Aydın Kalabalık, "kişisel işlerinin yoğunluğu" ve "ailevi sebepler"i nedeniyle partisindeki görevinden istifa ettiğini duyurdu.
SİYASET Haberi
AKP Genç İlçe Başkanı Kalabalık istifa etti: 'Toplu istifa gelebilir

AKP'li Kalabalık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, istifa kararını "kişisel işlerimin yoğunluğu ve ailevi sebepler" diyerek gerekçelendirdi.

Kalabalık'ın açıklaması şöyle:

"AK Parti Genç İlçe Başkanlığı görevini şimdiye kadar büyük bir onurla ifa ettim bu uğurda kıymetli vatandaşlarımıza hizmet etmekten, onların dertleriyle hemhal olmaktan, mutluluklarını paylaşmaktan her daim memnuniyet duydum.

Kişisel işlerimin yoğunluğu ve ailevi sebeplerden ötürü bu görevi layıkıyla ifa etme noktasında herhangi bir zafiyete sebebiyet vermemek adına AK Parti Genç İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

HDP Bingöl Belediye Meclis Üyesi ve Grup Eş Sözcüsü Ferhat Yıldırım da Kalabalık'ın istifasına ilişkin dikkat çeken bir iddiada bulundu. Kalabalık'ın istifa açıklamasını sosyal medya hesabından alıntılayan Ferhat Yıldırım, "AKP'de sular durulmuyor. Gün geçmedikçe istifa sesleri duyulmasın. AKP'nin bittiğini gören ya affını istiyor ya istifasını sunuyor. Önümüzdeki günlerde toplu istifa gelebilir" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP, Genç, İlçe, Başkanı, Kalabalık, istifa, etti:, 'Toplu, istifa, gelebilir", iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı