6 LİDER “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM” METNİNİ İMZALADI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Urla Belediye tutulamıyor
Urla Belediye tutulamıyor
Haber
28 Şubat 2022 - Pazartesi 13:41 Bu haber 729 kez okundu
 
6 LİDER “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM” METNİNİ İMZALADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” metnini imzaladı.
SİYASET Haberi
6 LİDER “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM” METNİNİ İMZALADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” metnini imzaladı. Genel Başkanlar tarihi imza sonrası birlikte fotoğraf çektirdiler. 

CHP, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin “Yarının Türkiyesi için Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” sunumu ve imza töreni sona erdi. Törenden sonra altı partinin genel başkanları Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem metnini imzaladılar.

CHP, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin “Yarının Türkiyesi için Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” sunumu ve imza töreni Ankara Bilkent Otel’deki Sakarya Salonu’nda yapıldı.

Törene; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu katıldı.

Siyasi partilerin genel başkanları salona birlikte girdi. Törene; sivil toplum kuruluşu, baro, sendika ve dernek temsilcileri ile çok sayıda gazeteci katıldı.  

Partilerin genel başkan yardımcıları, “Yarının Türkiyesi için Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin” detaylarını açıkladılar. Genel başkan yardımcılarının açıklamalarının ardından altı siyasi partinin genel başkanları Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem metnine imza attılar. Genel Başkanlar imza sonrası birlikte fotoğraf çektirdiler. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 6, LİDER, “GÜÇLENDİRİLMİŞ, PARLAMENTER, SİSTEM”, METNİNİ, İMZALADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı