250 kişiye KADES uygulaması yüklendi
Haber
24 Şubat 2022 - Perşembe 05:31 Bu haber 1820 kez okundu
 
250 kişiye KADES uygulaması yüklendi
Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen KADES(Kadın Acil Destek ) programı ile ilgili tanıtım toplantısı düzenledi.
EĞİTİM Haberi
250 kişiye KADES uygulaması yüklendi

Hakan Çeken Kültür Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına, ilçede bulunan ortaöğretim kurumlarında eğitim gören kız öğrenciler ,kadın eğiticiler , anne veliler ve özel - kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kadın personel katıldı.

 

Bahri Karataş ( KHA)

 

Toplantıda KADES ihbarlarının emniyet birimlerine ulaşması ve kadına karşı şiddete en hızlı şekilde müdahale etmek amacıyla 250 kişinin telefonlarına Kades programı kurulumu yüklendi,uygulama hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 

Özellikle ," Çocuklara yönelik özel hayatın gizliliğini ihlal" ," Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Ele Geçirilmesi - Yayılması", "Şantaj ve Çocuğu Cinsel İstismarı" suçları kapsamında bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

Asayiş Suçlarında ise dolandırıcılık olaylarının ne şekilde işlendiğini ve vatandaşların " İletişim Yoluyla Dolandırılmamaları" için nasıl önlemler alabilecekleri anlatıldı.

 

İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan ,kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına, kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulama olan KADES uygulaması sayesinde kadınlarımızın herhangi bir tehdit anında bir dokunuşla, en hızlı şekilde kolluk birimlerimize ulaşarak yardım almaları sağlandığını ,şiddet mağduru kadınların ve çocukların her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

 

Program KADES ve İletişim Yoluyla Dolandıcılık Kapsamında düzenlenen el broşürlerinin katılımcılara dağıtılmasıyla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 250, kişiye, KADES, uygulaması, yüklendi, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
250 kişiye KADES uygulaması yüklendi
250 kişiye KADES uygulaması yüklendi
250 kişiye KADES uygulaması yüklendi
Yorumlar
Haber Yazılımı