Yerelin Sesi

Gönen: Dezenfektan Bulmakta Zorlanıyoruz

Gönen: Dezenfektan Bulmakta Zorlanıyoruz
13 Mart 2020 - 9:15

Gönen: Dezenfektan bulmakta zorlanıyoruz

Haber: Mustafa OĞUZ

İzmir Otelciler Odası Başkanı Mehmet Gönen, dünya çapında hızla ilerleyen Koronavirüs nedeniyle otellerin de önlemlerini artırdığını söyledi. Tesislerin her gün dezenfektan ile ilaçlandığını belirten Başkan Gönen, “Fakat son günlerde dezenfektan bulmakta zorlanıyoruz. Açık piyasada yüksek fiyatlara satılan hijyen ürünlerini üyelerimiz için daha uygun fiyattan bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de görülen Koronavirüs nedeniyle turizm sektörü de olumsuz etkilendi. Yaşanan olumsuzluklarla ilgili bir basın toplantısı yapan İzmir Otelciler Odası Başkanı Mehmet Gönen, ardı ardına rezervasyon ve etkinlik iptallerinin yaşandığını kaydetti. Her yıl Mart sonlarında başlayan turizm sezonunu bu yıl Nisan sonuna doğru hareketleneceğini açıklayan Gönen, “Panik yapmak doğru değil. Bol dezenfektan ile bu virüsün tesislerimize girmesini engelleyeceğiz” diye konuştu.

“FAHİŞ FİYATLARA ULAŞTI”
Sektör olarak dezenfektan bulmakta bulmakta zorlandıklarının da altını çizen Başkan Gönen, “Uygun maliyetli dezenfektan bulduğumuz anda üyelerimize de göndereceğiz. Fakat dezenfektan ve hijyen ürünlerine artan ilgiden, fiyatlarda fahiş duruma geldi. Bu noktada belediyelerimizden de destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Salgına karşı kent genelinde oteller, pansiyonlar, yurtlar ve hostellerin ilaçla dezenfekte edildiğine de dikkat çeken Mehmet Gönen, tesislerin katlarına ve girişlerine el dezenfektan makineleri yerleştirilmeye başlandığını da sözlerine ekledi.

Haber: Mustafa OĞUZ

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi