Yerelin Sesi

Gerçek Dışı Paylaşıma ‘İşlem’ Başlatıldı

Gerçek Dışı Paylaşıma ‘İşlem’ Başlatıldı
28 Mart 2020 - 13:08

Gerçek Dışı Paylaşıma ‘İşlem’ Başlatıldı

Haber: Bahri KARATAŞ

Urla Devlet Hastanesi’nde coronavirüs olduğu iddiasıyla çektiği videoyu sosyal medyada paylaşan kişi hakkında işlem başlatıldı. İfadesi alınan kadın şüpheli daha sonra serbest bırakıldı.

Sosyal medyadan gerçek dışı olduğu belirtilen iddiları yaydığı gerekçesiyle Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can’ ın talimatı üzerine Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Paylaşalım yapan kişi gözaltına alındı. Emniyet’ teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen kadının ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

“FOTOĞRAFLAR, KURULUMA AİT”
Paylaşımla ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Önder Can, “Son günlerde kimi sosyal medya kullanıcıları tarafından gerçek dışı paylaşımlar yapılmakta. Söz konusu paylaşımlar, Urla Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından Urla Belediyesi’nden talep edilen konteynerlerin Belediyemizce kurulumu esnasında çekilen görüntülerdir. Konteynerler koronavirüs (COVID-19) şüphelerinin tedbir amaçlı hastane polikliniklerine girmeden teşhis edilmesi için triyaj alanı olarak kullanılmak üzere kurulmuştur” dedi.

“GÖRÜNTÜLER GERÇEK DIŞI”
Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili olarak Urla’da salgının görüldüğüne dair gerçek dışı görüntülerin sosyal medyada paylaşan kişiler hakkında da çalışma başlatıldığını vurgulayan Can, “Vatandaşlarımızı endişeye düşüren, korku ve paniğe sevk eden şahıslar hakkında Urla Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar başlatılmış olup en kısa süre içerisinde adli mercilere sevk edilecektir. İlçemizin bu süreci en iyi şekilde atlatması için vatandaşlarımız ile birlikte gerekli tüm önlemleri almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi