Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Kemalpaşa ilçesinde esnafı ziyaret etti

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Kemalpaşa ilçesinde esnafı ziyaret etti
293 views
25 Aralık 2018 - 9:19

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Kemalpaşa ilçesinde esnafı ziyaret etti.

Dağ, girdikleri her dükkanda teveccühle karşılandıklarını belirtti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun açıklamalarını eleştiren Dağ, “Netanyahu’nun açıklamaları bizim AK Parti iktidarı olarak dünyada ne kadar mağdur ve mazlum varsa onları sahip çıkan bir özelliğimizin olduğunun tescilidir. Biz defalarca bunu dünya kamuoyunu deklare etmişsek de bunun İsrail tarafından böyle bir açıklamayla ortaya konulması Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin ne kadar mağdur ve mazlumlar konusunda bir sahiplenme içinde olduğunun en net göstergesi olmuştur. Bunlara pabuç bırakacak halimiz yok. Türkiye büyük bir ülke.” diye konuştu.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in açıklamaları sonrası ifadeye çağrılmasına ilişkin sorusu üzerine Dağ, ortada bir darbe çağrısı, tehdit, sokağa çıkmanın da içinde yer aldığı neredeyse vandallığa çağrı olan bir ifadenin söz konusu olduğunu dile getirdi.

Dağ, şunları kaydetti:

“Açıkçası insanların bazı görevlerde bulunması, sanatçı, yazar, siyasetçi olması onların suç işlemesi konusunda meşruiyet kazandırmaz. Onlara suç işleme noktasında bir imkan sağlamaz. Görevi ne olursa olsun düşünce özgürlüğünü aşan noktalar.. Düşünce özgürlüğünün sınırları bellidir. Eğer siz bir darbe çağrısı yapıyorsanız, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına birtakım anımsatmalar içinde oluyorsanız bu da insanlarda bir darbe çağrısı olarak nitelendirme durumu söz konusu oluyorsa bunun cezai anlamda bir soruşturmasının yapılması kadar normal bir şey yok. Süreçte buna dair. Savcı ifadesini alacak, bu konuda gerekli kararı vereceklerdir. Bu eylemi hiçbir şekilde cezai sürece dahil etmemek ‘bazı insanların suç işleme özgürlüğü’ gibi bir anlam ortaya çıkartır.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.