Yerelin Sesi

Gençler Delirdi

Gençler Delirdi
24 Temmuz 2019 - 9:05

CHP Konak Gençlik Kolları bugün farklı bir eyleme imza attılar!

Gençler, Konak Kemeraltı girişinde yaptıkları eylem de kullandıkları huni ve deli gömlekleri ile çevreden büyük ilgi topladılar.

Basın metni ve sonrasında kısa tiyatro şeklinde düzenledikleri eylem de ülkemizdeki birçok genel soruna değinen gençler; hem güldürdü hem de düşündürdü!

Konak Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Okan USLU’ nun okuduğu metinden bir kısım şöyleydi: “Şimdi sizler bizim neden delirdiğimizi görmeye geldiniz değil mi?

Açıklayayım hemen!

Son resmi rakamlara göre 4.038.175, gayrı resmi sayılara göre ise 8 milyonu geçen işsizlik oranından delirdik!

Atanamadığı için intihar eden genç öğretmenlerimizi göre göre delirdik!

Evladına pantolon alamadığı için bir babanın ölümünü göre göre delirdik!

KPSS’de yaşanan torpilden, yapboza dönen içi boş eğitim sisteminden delirdik!

Sırf canı çekmesin diye, manav önünden geçmeyen, pazara 20 lirayla giden, yerden sebze meyve toplayan annelerin gözyaşlarıyla delirdik!

Her birine çözüm sunduğumuz ve yeterli olduğumuz halde; önemli mevkilere torpille çocuklarınızı, yeğenlerinizi getirdiğiniz için delirdik!

Yetmedi mi? Bunlar sizi etkilemedi mi? O zaman sizde izleyin, sizde görün!

HUNİLİLER SOKAKTA, DELİLER ARAMIZDA!.. “

Metin sonrası kısa tiyatro gösterisinde de, metinde geçen; işsizlik, EYT mağduriyeti, KPSS skandalı, atanamayan öğretmenler ve artan intihar sayısına değindiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi