GENÇLERE ÖRNEK ‘ASLI ÇAM KILIK’ - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 18:16

GENÇLERE ÖRNEK ‘ASLI ÇAM KILIK’

GENÇLERE ÖRNEK ‘ASLI ÇAM KILIK’
Son Güncelleme :

14 Aralık 2018 - 13:44

384 views
reklam

CHP FOÇA BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI ASLI ÇAM KILIK HEDEFLERİNİ ANLATTI 

2019 da yapılacak yerel seçimler de Ege’nin şirin ilçesi Foça’dan Belediye Başkan Aday Adayı olan Aslı Çam Kılık neden kendisinin Foça Belediye Başkanı olması gerektiğini şu sözlerle ifade ediyor,

‘CHP’nin tabanından gelen ve Belediyeciliği çok iyi bilen bir genç olarak yola çıkarken şirin ilçemiz Foça’mıza neler katacağımı iyi biliyorum bunun için çalışmalarım ve projelerim hazır’ dedi.

Şimdi Foça’mız için görev alma zamanı…

Evet dostlar;

1999 yılında CHP Gençlik Kollarında başladığım siyasi hayatımda, onurla 4 dönem ilçe yöneticiliği, il yöneticiliği, belediye meclis üyeliği görevlerini yürüttüm.

Ardından sevdam Foça’da İ.B.B Foça Yerel Hizmetler Müdürü görev yaptım.

Bugün gelinen süreçte çok sevdiğim Foça’ma hizmet etme kararlılığındayım.

Bizleri birbirimizden ayrıştıranlara inat, her daim dayanışmacı siyaset anlayışımla, kadınlarımızla, gençlerimizle, işçilerimizle, emeklilerimizle, esnaflarımızla, memurlarımızla, dar gelirli vatandaşlarımızla, çiftçilerimizle, işsizlerimizle, emekçilerimizle, engelli bireylerimizle, kısacası Foça’mızın tüm renkleriyle halkın ittifakını oluşturacak, bir yönetim anlayışını Foça’da egemen kılmak istiyorum.

İşte bu inanç ve kararlılıkla asıl önemlisi biz kadınlara eşit yurttaş olmanın yolunu açan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ‘e sonsuz saygı ve şükranla CHP Foça Belediye Başkan Aday Adayı olarak karşınızdayım.

Tüm zorluklara rağmen bu ülkenin aydın, çağdaş, yurtsever bir kadını olarak sizlere elimi uzatıyorum ve diyorum ki;

Foça ilçemiz tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmasının etkisiyle binlerce yıllık tarihi ve  kültürel  geçmişiyle turizmde, eğitimde  ve ticaret alanında hak ettiği değeri kazanması için kentimizin  özünde var olan tüm zenginlikleri ortaya çıkarmak öncelikli ve olmazsa olmazımızdır.  

Biz Foça’mızı ve Foçalı hemşerilerimizi çok seviyoruz…

Katılımcı demokrasi anlayışı ışığında bilimsel verilerle, Üniversiteler, Şehir Plancılar Odası, Sivil Toplum Kuruluşları ile halkın katılımını sağlayarak Foça’nın gelecek 100 yılını planlayacağız. İnsana, doğaya, tarihe ve kültürel değerlere bağlılıkla betona ve çarpık kentleşmeye asla geçit vermeyecek kent vizyonu etkisinde kentin imar ve yapılaşma  geleceğine projeksiyon tutacağız.

İlçe nüfusumuzun yaz dönemindeki artışını göz önüne alarak kent merkezindeki trafik ve otopark sorunlarına kalıcı çözümler getirecek Foça Akıllı Trafik Sistemini devreye sokacağız.  Bu sistem sayesinde kent genelindeki ulaşım şeması güçlendirelerek sahil bandı yaya öncelikli gürültüsüz trafik moduna düşürülecektir.

Kentin genelinde tarihsel dokuya zarar vermeyecek ve yaşamı  kolaylaştıracak öncelikli alt ve üst yapı yenileme projelerini hızla hayata geçireceğiz.

Bu projemiz kapsamında tarihi doku içerisinde kalan alanlarda ve dar sokaklı mahallelerde yağmur sularının tahliyesini kolaylaştıracak ve sokaklara mistik güzellik katacak geleneksel doğal taş ve granit zar taşı yapımıyla şehrin tarihi ve kültürel yapısını güçlendireceğiz.

Kentsel dönüşüm adı altında yapılacak yapılaşmalarda ranta ve betonlaşmaya asla geçit vermeyeceğiz. Yapacağımız planlamalara vatandaşların sahil alanlarına ve kumsallara kesintisiz ulaşımı  dikkate alınacaktır. Restorasyon çalışmalarıyla kentimize kazandırılan alanlar ile tüm tarihi dokular vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmete sunulacaktır.

Foça’mıza tarihi geçmişine ve vizyonuna  yakışan bir meydan kazandırılacaktır. Barış Meydanı olarak kente kazandıracağımız bu meydandan 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız yararlanacağı gibi bu meydan ulusal ve uluslararası etkinlik alana olacaktır.

Biz varız…

Kadınların sosyal yaşama katılımın önündeki engelleri aşmak için Kadın Dayanışma Merkezlerini kent geneline yayacağız. Ayrıca geleceğimizin teminatı çocuklarımızın da yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak için kentimize çocuk bilimevi kazandıracağız gibi onların gelişimine katkı sunmak için Avrupa standartlarında oyun, eğlence adası, su parkı, hayvanat bahçesi gibi mekanları  kente kazandıracağız.

Kent belleği korunarak, modern bir spor alanları kazandırılarak spor kültürünün güçlendirilmesi sağlanacak ayrıca Foça’mızın sporun tüm branşlarında profesyonel liglerde yer alması için teşvik projeleri hayata geçirilecektir.

Foça’mızın dünya turizmin de güçlü bir marka değerine sahip olması için altyapı ve tanıtım seferberliği başlatacağız.

Kültürel ve sanatsal faaliyetlerde Foça kimliğini ön plana çıkarak Foça kimliğini tüm dünyaya tanıtacağız.

Eğitime, koşulsuz ve tam destek vereceğiz. Açacağımız kurslarda, okullara vereceğimiz desteklerde hep çağdaşlığın çıtasını yükseltmek öncelikli ve ilk hedefimiz olacak.

Yerli üretimi teşvik edeceğiz. Foça’mızı tüm dünyada tanınan üretken bir kent yapacağız. .

Kent sınırlarımızda yer alan park ve yeşil alanları çoğaltacağız. Kentimiz sınırlarında yer alan atıl durumdaki alanlarda kentimize yakışır bir biçimde zeytin ağırlıklı ağaçlandırmalar yapacağız.

Vatandaş odaklı çalışmalardan ödün verilmeyecek, hizmetlerin zamanında ve eksiksiz uygulanmasının denetimi için halk meclislerini güçlendireceğiz.

Tüm bunların ışığında tarihin, kültürün, doğal güzelliklerin ve barışın kenti Foca’mızda aydınlık değerlere inana vizyonumuzla, hedefimiz;

İnsan odaklı, daha yaşanılır, daha güvenli, daha saygın, daha üretken, daha eğitimli, daha mutlu bir Foca’yı, geçmişle bugününü kucaklaştırıp hep birlikte geleceğe hazırlamak olacaktır…

GELİN EL ELE VERELİM, HEP BİRLİKTE FOÇAMIZI DAHA AYDINLIK GÜNLERE TAŞIYALIM…

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.