Yerelin Sesi

Gebe İneği, Av Tüfeğiyle Öldürdüler

Gebe İneği, Av Tüfeğiyle Öldürdüler
1.234 views
27 Mayıs 2020 - 19:00

Gebe İneği, Av Tüfeğiyle Öldürdüler

 

Dikili’nin Çandarlı beldesinde besicilik yaparak geçimini sağlayan Murat Bircan’ın 2 aylık gebe ineği, av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. İneğin sahibi Bircan, suçluların bulunması için jandarmaya şikayetçi oldu.

26 Mayıs sabahı Eyko Sitesi Camii yakınında 2,5 yaşındaki ineğini av tüfeği ile vurulmuş şekilde bulduğunu söyleyen Murat Bircan, ineğin 2 aylık hamile olduğunu da kaydetti. Uzun zamandır, civar sitelerde oturanların hayvanların bahçelerine zarar verdiğini söyleyerek ineklerinden şikayetçi olduğunu belirten Bircan, “Ben sitelerin üst tarafında hayvancılıkla uğraşarak geçimimi sağlıyorum. Benim ve diğer hayvancı arkadaşlarımın hayvanları buralarda otlanarak besleniyorlar. Belki de ineğimi vuran kişilere bile et, süt ve benzeri ürünleri ulaştırmışızdır” dedi.

“HANGİ VİCDANA SIĞAR”
Hayvanların serbest şekilde dolaştığı için zaman zaman sitelerin olduğu bölgeye kaçtığını aktaran Murat Bircan, “Yapılan şikayet nedeniyle daha önce 1000 TL ceza ödedim. Ben de hayvanlarımın mera dışına çıkmasını istemiyorum ama sonuçta bu da hayvan. Bölgede otlamaya alışkın oldukları için maalesef önünü alamıyoruz. Ancak hamile bir hayvanı bu şekilde katletmek hangi vicdana sığar?” diye sordu.

“BULUNUNCAYA KADAR”
Gerekli mercilere şikayetini yaptığını da sözlerine ekleyen Bircan, “Bunu yapan caninin ortaya çıkarılmasını istiyorum. Böyle bir ruh haline sahip olan biri, Çandarlı’da yaşayan her birey için tehdit oluşturmakta. Bu kişi ortaya çıkarılıncaya kadar mücadelemi sürdüreceğim” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.